Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > “PKK ile kucaklaşanları Meclis’te istemiyoruz”

24.08.2012 Cum, 2:04

Reklam

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Bu tür olaylarda (Gaziantep’teki patlama) benim çok detaylı bilgi vermem soruşturmanın selameti açısından doğru olmaz ama şu kadarını söyleyeyim, çok ilerledi. İnşallah birkaç gün içerisinde kamuoyuyla paylaşılacak durumda” dedi.

 
Gaziantep’te temaslarını sürdüren Şahin, SKYTürk’de katıldığı canlı yayında, gazetecilerin soruları yanıtladı.

 
Fatma Şahin, “Şimdi tabi bu tür olaylarda benim çok detaylı bilgi vermem soruşturmanın selameti açısından doğru olmaz. Ama şu kadarını söyleyeyim çok ilerledi. İnşallah bir kaç gün içerisinde kamuoyuyla paylaşılacak durumda” dedi.

 
Terörün artık partiler üstü bir mesele olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

 
“Bu tabi artık terörün partiler üstü bir mesele olduğu, buradan nemalanmaya çalışanların çıkmaz sokakta olduğu, artık burada çözümden yana olanların saf durması gerektiği, aynı safta duranların Ankara’da da çözümden yana aynı safta durması gerektiğini çok net bir şekilde milletimiz de görüyor, siyasilerimiz de görüyor. Çözümün çok yakın olduğunu ben de düşünüyorum. Bugün aileleri ziyaret ettik… Bir buçuk yaşında bir çocuk, 4 yaşında, 12 yaşında bir çocuk… (Bayramlığını giydirdim kınasını yaktım parka gönderdim Sayın Bakanım) diyor. Bu nasıl oluyor, yani kimin hakkının mücadelesi.”
Buradan çıkarılacak dersin belli olduğuna dikkati çeken Bakan Şahin, şunları söyledi:

 
“Bu yüzden artık 74 milyon kimin ne yapmaya çalıştığını, kimin kimi kullanarak ne yapmaya çalıştığını görsün. O yüzden buradan çıkaracağımız dersin ne olduğu da belli. Terörle aralarına mesafe koymayanların da parlamentoda temsil edilmemesi gerektiğine artık ben yürekten inanıyorum. Ya mesafeyi koyacaklar ya da Millet Meclisi’nde o kürsülerde oturmayacaklar. Çok net bir şekilde canımız yanıyor. Herkesin canı yanıyorsa, gidip ana yüreğiyle eğer o teröristi kucakladığını söylüyorsa… İşte analar… Canımız yanıyor. Bir buçuk yaşında bebeğin, anasının beraber gittiği bir olayda teröristi gidip kucaklayanları lanetliyorum ve esefle kınıyorum. O yüzden parlamentoya girdikleri zaman aralarına mesafeyi koymadıkları zaman gerekenin yapılması gerektiğine inanıyorum.”

 
Gaziantep’in bölge için çok önemli bir kent olduğunu anlatan Bakan Şahin, şehrin her zaman huzurun ve barışın memleketi olduğunu söyledi.
Bakan Şahin, “11 ay Kurtuluş Savaşı’nda açlıkla mücadele etmiş, yoklukla mücadele etmiş, Çanakkale ruhuyla mücadele etmiş bir memleket. Her evden şehit vermiş, gazi vermiş gazi şehir olmuş, o yüzden biz bu acılara alışığız. Atalarımızın ruhuna yakışır şekilde dimdik ayaktayız. Nasıl o düşmanları yok ettiysek, bugün bir başarı hikayesi yakaladıysak kimse bize zarar veremeyecek. Dimdik yolumuza devam edeceğiz, bu bölge barışın ve huzurun bölgesi ve kenti olmaya devam edecek”

ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
Bu arada, önceki gün annesini kaybeden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kentte 3 gün önce meydana gelen saldırıda yaşamını yitirenlerin aileleri ile Hakkari’de terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Can’ın ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.