Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > PKK taciz ateşi açtı! 1 asker yaralandı

06.04.2014 Paz, 15:30

PKK taciz ateşi açtı! 1 asker yaralandı

Reklam

TSK‘dan yapılan açıklama: 

10-12 kişilik bir bölücü terör örgütü grubu tarafından, saat 14.00 sularında, Şemdinli/Derecik Mamraş Tepe Üs Bölgesinde bulunan unsurlara, Üs Bölgesinin yaklaşık 1000 m batısında, IrakKuzeyinde yeralan Çiftkapı Sırtı Bölgesinden PKM Mk.Tf. (BİXİ) ile 50-60 atım taciz ateşi açılmıştır. İlk ateşten sonra atışlar aralıklı olarak 45 dakika boyunca devam etmiştir.

Açılan ilk ateş esnasında, P.Uzm.Çvş. Erkan YAVUZ kolundan hafif şekilde yaralanmıştır. Taciz ateşine üs bölgesinde bulunan silahlarla derhal karşılık verilerek, Çiftkapı Sırtı Bölgesindeki söz konusu 10-12 kişilik bölücü terör örgütü grubu ateş altına alınmıştır.

 

Bir taarruz helikopter kolu, bölgede bulunan bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla, bölgede silahlı keşif uçuşu yapmıştır. Yaralı personel, Yüksekova Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınmış olup hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

asi

NE İLGİNÇTİRKİ PKK DENİLEN HAİN GURUBU BU DEVLETİN, BU ÜLKENİN GÜVENLİK KUVVETLERİNE TACİZ ATEŞİ AÇABİLİYOR VE ASKERİMİZ YARALANIYOR. O ZAMAN SORUYORUZ BİZLER MİLLET OLARAK, KARŞILIK VERİLMEDİMİ KAÇ ŞEREFSİZ ÖLDÜRÜLDÜ, ORALARDA DEVLET YOKMU, KİMLER KORUYOR ORALARI.
KISA VE ÖZ YAZIKLAR OLSUN, ÖZ YURDUMUZDA PARYA OLUYORUZ.

07.04.2014, 0:33