Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > PKK ve Kan

09.11.2012 Cum, 12:56

Reklam

Erzurum Baro Başkanı Faruk Terzioğlu, Türkiye genelinde cezaevlerinde başlatılan açlık grevleri ile ilgili olarak, “Bu sadece terör örgütünün dağda dökemediği kanı, kışın cezaevlerinde dökme gayretidir” dedi.
’da düzenlenen “Hüseyin Turgut Bölge Eğitim Merkezi Mezuniyet Töreni”nde infaz ve koruma memurluğu öğrencilerine yönelik kürsüde hitap eden Baro Başkanı Faruk Terzioğlu, Türkiye genelinde cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerine değinerek, “Bu sadece terör örgütünün dağda dökemediği kanı, kışın cezaevlerinde dökme gayretidir” dedi.
Hüseyin Turgut Bölge Eğitim Merkezi’nin Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde dün akşam düzenlenen mezuniyet törenine, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Hüseyin Turgut Bölge Eğitim Merkezi Müdürü Hakim Ünal Bingül, Erzurum Baro Başkanı Faruk Terzioğlu, çok sayıda hakim, savcı ve mezun olan öğrenciler ile yakınları katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Hüseyin Turgut Bölge Eğitim Merkezi Müdürü Hakim Ünal Bingül, 320 infaz ve koruma memurluğu öğrencisinin eğitim programını tamamlayarak mezun olduklarını kaydetti.
Erzurum Baro Başkanı Faruk Terzioğlu ise, konuşmasında cezaevlerinde başlatılan açlık grevine değindi. Terzioğlu, “Bir şey söylemek istiyorum. Ne olursa olsun bu açlık grevlerinin temelinde temel hak ve özgürlükler, insan hakları ihlalleri yok. Bu sadece terör örgütünün dağda dökemediği kanı, kışın cezaevlerinde dökme gayretinden başka bir şey değildir. Erzurum Barosu her zaman devletinin, milletinin yanında vatan, milletin bölünmezliği içerisinde Cumhuriyet’in temel niteliklerine duyarlı baro olmuştur. Böyle gelmiştir, böyle gidecektir” dedi.
Terzioğlu’nun konuşması uzun süre ayakta alkışlanırken, gece Türk halk müziği, tiyatro, yöresel folklor gösterisi ve ödül töreniyle sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.