Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > PKK’yla kucaklaşan BDP’lilere suç duyurusu

24.08.2012 Cum, 0:13

Reklam

Şanlıurfa‘nın Siverek İlçesi’nde Mahmut Çakır adlı bakkal,PKK’lılarla karşılasan ve kucaklaşan BDP’li milletvekilleri hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

 

Ramazan Bayramı’ndan bir gün önce, cumartesi günü kalabalık bir konvoy eşliğinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesine giderken yolda silahlı PKK’lılarla karşılaşan ve onlarla kucaklaşan BDP’li milletvekilleri Gülten Kışanak, Ertuğrul Kürkçü, Sebahat Tuncer, Esat Canan, Adil Kurt, Nazmi Gür, Halil Aksoy, Hüsamettin Zenderlioğlu ile Aysel Tuğluk ile konvoyda bulunan diğer kişiler hakkında Siverekli bakkal Mahmut Çakır, suç duyurusunda bulundu.

 

 

Tüm Türkiye’de tepkiye neden olan kucaklaşma görüntülerini bir CD aktarıp BDP’li milletvekilleri için suç dilekçesi yazan Mahmut Çakır, nöbetçi savcıya başvurdu.

 

Bir süre sonra adliye binasından çıkan Çakır, şikayetiyle ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulundu. Çakır:

 

Şehit haberlerinin art arda geldiği bu günlerde milletin vergisiyle maaşını alan BDP’li vekillerin askeri, polisi şehit edenlerle kucaklaşıp öpüşmesi bir vatandaş olarak çok ağrıma gitti. Türkiye’nin tepkisine yol açan BDP’li milletvekillerine ve onların konvoyunda bulunan şahıslar hakkında Siverek Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundum. Artık bundan sonrası yargıya kalmış bir durumdur” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.