Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler > PlayStation 4’ü mahveden oyun!

19.03.2014 Çar, 16:59

PlayStation 4’ü mahveden oyun!

Reklam

Çıkışından beri PS4’ün gerisinde kalan Xbox One’ın kaderi, tek bir oyunla değişmeye başladı.

 

Ve sonunda Titanfall İngiltere pazarına giriş yaptı… Bilindiği üzere konsol yarışlarını PS4 bir adım önde götürüyordu. Titanfall isimli oyunsa gözüktüğü dakikadan itibaren herkesin beğenisini rahatlıkla kazanmayı başaran bir yapım haline geldi ve bekleme süreci giderek daha fazla heyecan yarattı.

 

 

 

Yeni yıla girdiğimiz günlerde Xbox One’a göre İngiltere pazarında yüzde 45 daha fazla satış rakamına ulaşmayı başaran PS4, bugüne kadar ülkede açık ara birinci sıradaydı. Fakat Titanfall ile bu durum değişecek gibi gözüküyor… Gamesindustry.biz’in yayınladığı rapora göre Titanfall satışları inanılması güç seviyelerde seyretmekte. Öyle görünüyor ki çıkışından bugüne kadar geçen süre itibariyle, Xbox One satın alan oyun severlerin yüzde 70’lik oranı, Titanfall’ı da almış bulunuyor. Beraberinde farklı donanım satışlarının da artış gösterdiğini beyan eden sitenin satış rakamları, Xbox One’nın da kısa sürede PS4 satışlarını yakalayacağı, hatta geçeceği yönünde önemli bir veri sağlamış durumda.

 

 

 

Oyunun listelere birinci sıradan giriş yapması da pek tabi ayrı bir önemli faktör zira aynı zamanda piyasaya çıkan Dark Souls II ve South Park: Stick of Truth gibi oyunlar birçok farklı platformda deneyim edilebiliyorken, Titanfall sadece Xbox ve PC’ye özel olarak üretilmiş bir yapım. Bakalım bu birincilik Xbox’ı ne kadar etkileyecek?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.