Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Polis Besicileri Hırsızlık Ve Dolandırıcılık Konusunda Uyardı

04.11.2015 Çar, 12:00

Polis Besicileri Hırsızlık Ve Dolandırıcılık Konusunda Uyardı

Reklam

Bor Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından, ilçe genelinde meydana gelebilecek küçükbaş ve büyükbaş hayvan hırsızlığı ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Oluşabilecek maddi ve manevi zararların önüne geçebilmek için, besi yapan vatandaşların hayvanlarını beslemiş oldukları ahır gibi yerlerin kapı ve pencerelerini sağlamlaştırarak güvenliklerini arttırmaları, ahır duvarları yüksek ve kilit sistemleri bulundurulmalı ve etrafın sağlam çitlerle çevrilmesi istendi. Ekipler, ayrıca hayvanların muhafaza edildiği yerlerde yeterli aydınlatma sağlanmalı; giriş ve çıkışları kontrol altında tutmaları Mümkünse ikaz ve alarm sistemi kurulmasını isteyen emniyet yetkilileri, açık alanda besi yapan vatandaşların ise hayvan hırsızlığı ile ilgili olarak daha dikkatli olmalarını istedi. Küçükbaş hayvanlar silinmeyecek şekilde işaretlenmeli, büyükbaş hayvanların ise tescil işlemleri yaptırılarak kulak küpeleri taktırmaları konusunda uyarılarda bulunuldu. Kaynağı belli olmayan işaretleri silinmiş, menşe şahadetnamesiz ve kaydı yapılmamış hayvanlar satın almamaları istenirken, hayvan satışı esnasında alıma gelen şahıslarla ilgili olarak titiz davranılması ve dolandırıcılık olaylarına karşı dikkat edilmesi konusunda hassas olunması uyarısında bulundu.

Vatandaşların şüpheli durumlarda 155 Polis İmdat Hattını arayarak ihbarda bulunabileceği kaydedildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.