Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Poşetini Alan Ucuz Hamsiye Koştu

03.11.2015 Sal, 12:48

Poşetini Alan Ucuz Hamsiye Koştu

Reklam

Zonguldak’ta torbası 5 liraya satılan hamsi vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, poşetini alan vatandaşlar ucuz hamsiye koştu.

Zonguldak’ta sabah 04.30 sıralarında denize açılan balıkçılar, yaklaşık 40 ton hamsi ile geri döndü. Limana gelen balıkçılar, her yıl sürdürdükleri geleneği bu yıl da devam ettirerek yakaladıkları hamsinin 10 tonluk kısmının poşetini 5 liradan sattı. Torbası 5 liradan satışa çıkarılan hamsiye halk yoğun ilgi gösterdi. Tekneden kovalarla poşetlere doldurulan istavriti alanlar, ucuz balık yiyecek olmanın sevinciyle evlerinin yolunu tuttu.

Hamsinin kilosunun tezgahlarda 5 liraya satıldığını ifade eden balıkçı Ahmet Küçük, “Batı Karadeniz’de hamsi olduğu zaman geleneksel olarak her sene torbasını 5 liradan vatandaşa taze ve ucuz bir şekilde vermeye çalışıyoruz. Sabah 04.30’da tuttuk balığı, artık her gün burada hamsi olur. Karadeniz’de şu anda bereket var. Biz de balığı toptancıya verdiğimiz paraya vatandaşa veriyoruz. Hamsinin kilosu 1 lira civarına gelmiş oluyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.