Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Yönetimler > Prof. Dr Alpaslan Ceylan, İnönü Üniversitesi’nde Konferansa Katıldı

04.11.2015 Çar, 17:49

Prof. Dr Alpaslan Ceylan, İnönü Üniversitesi’nde Konferansa Katıldı

Reklam

Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Malatya’da düzenlenen ’Taştaki Türkleri Okumak’ konulu konferansa katıldı.

Malatya İnönü Üniversitesi Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları tarafından düzenlenen konferansa Ceylan’ın yanı sıra İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Konferanstan önce bir konuşma yapan İnönü Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Salim Gökçe, bu tür konferansların devam edeceğini ifade etti. Gökçe “Sizlerin ilgisi devam ettiği sürece, Türkiye’de alanlarında uzman kişileri sizlerle bir araya getirmeye gayret edeceğiz. Bugün Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, bizi kırmayarak davetimize icabet etti. Kendisi, Türklerin Anadolu’ya ilgilerinin ne zaman ve nasıl başladığı konusundaki bilgilerini sizlerle paylaşacak. Bu faaliyetlerimiz kolay gerçekleşmiyor arkadaşlarımız çok ciddi bir gayret gösteriyorlar, ben onlara da sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, slaytlar eşliğinde Türkler ve Anadolu konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.