Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam, Yerel Yönetimler > Ramazan etkinlikleri ilgi görüyor

18.07.2014 Cum, 14:56

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Ramazan Geceleri etkinlikleri, mübarek ayın manevi atmosferine uygun bir şekilde devam ediyor.

 

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde 7’den 70’e herkes Aziziye Park’ta buluşuyor. Konser, sohbet, tiyatro, sinema gösterimi ve daha birçok alanda icra edilen Ramazan Geceleri’nde yer alan tasavvuf konseri Erzurumluları büyüledi.

 

 

Gece, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an-ı Kerim’i güzel okumada dünya birincisi olan Hafız Ali Tel, muhteşem kıraâtıyla davetlileri mest etti. Daha sonra sahne alan Bilal Demiryürek ve Naci Bülbül de, seslendirdikleri ilahi ve kasidelerle vatandaşlara unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşattı.

 

 

Solakzade Cami İmam Hatibi Ali Turhan da tasavvuf konserinde kaside okudu. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, AK Parti Erzurum İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yeşilkent, Yakutiye Belediyesi Başkan Vekili Fatih İpek, ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Kiremitçi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz’ün de izlediği Ramazan etkinliği 3 saat sürdü. Gecede sahne alan sanatçı ve hafızlara plaket takdim eden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, etkinliklerin önemine dikkati çekti. 

 

 

RAMAZAN GECELERİ DOLU DOLU GEÇTİ
Başkan Mehmet Sekmen, Ramazan ayında iftar sonrası düzenlenen sosyal aktivitelerin son derece önemli olduğunu söyledi. Sekmen, “Ramazan Erzurum’da yaşanır. Gerek iklimsel özellikleri gerekse de manevi atmosferi nedeniyle Ramazan ayı Erzurum’da bir başka güzeldir. Bizler sosyal belediyecilik ilkesinden hareketle Erzurumlulara ve şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza alternatif etkinlikler sunduk. Kur’an-ı Kerim tilavetleri, tiyatro, sinema, sohbet ve konserler düzenledik” dedi. Ramazan etkinliklerinin mübarek ay bitene kadar devam edeceğini ifade eden Başkan Sekmen, programları düzenleyen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na, personeline ve diğer paydaşlara teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.