Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Recep Akdağ Harvard’da ders verecek

18.05.2013 Cts, 0:54

Recep Akdağ Harvard’da ders verecek

Reklam

Eski Sağlık Bakanı  Erzurum Milletvekili  Recep Akdağ, dünyanın en prestijli üniversitelerinden Harvard’a akademisyen oluyor. Akdağ, ABD’de Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm tecrübesini anlatacak.

 

Türkiye’nin en uzun süre Sağlık Bakanlığı yapmış ismi Prof. Dr. Recep Akdağ Amerika yolcusu.

AK Parti Erzurum Milletvekili Akdağ, sonbahar döneminde Harvard Tıp Fakültesi öğrencilerine Türkiye’nin sağlık dönüşümünü anlatacak.

 

 

Akdağ, ”Harvard Üniversitesi sonbahar sömestrinde benden master dersleri için hocalık yapmamı talep etti. Harvard’ın halk sağlığı okulu dekanı, ki eski Meksika sağlık bakanıdır o benimle irtibat kurdu, birlikte çalışma arzusunu belirtti” dedi.

Eski Sağlık Bakanı Akdağ, sözlerine şöyle devam etti:

 

 

 

‘TÜRKİYE’NİN TECRÜBESİNİ ANLATACAĞIZ’

”Türkiye’nin sağlık alanında dönüşüm liderliğini, ekip kurma, takım oluşturma diğer paydaşlarla reformu gerçekleştirme gibi konuları alarak ülkenin tecrübesini anlatmış olacağız. En önemli konu herkesin sağlık hizmetine kavuşmasının sağlık politikasının ahlaki değeri olarak benimsenmesi.”

Bu arada Recep Akdağ, yabancı ülkelerin sağlık bakanlarından oluşan platformlara ve uluslarası toplantılara da katılıyor.

Eski bakanın en sık karşılaştığı soru ise, sağlık hizmetleri ile oy oranlarını artırmanın formülü.

 

 

 

‘OY GELSİN DİYE YAPARSANIZ YANLIŞ’

Halkın kaliteli sağlık hizmetlerine kolay erişmesinin çok olumlu siyasi yansımaları olduğunu belirten Akdağ, ”Elbette bizim hükümetlerimizde de bu siyasi yansımalar oldu. Ama niyetinizi siyasi bir yansıma olsun, oy gelsin diye yaparsanız, başka yanlışlar yapabilirsiniz” değerlendirmesinde bulundu.

Eski bakan önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Dünya Sağlık Örgütü toplantısında, “Sağlığa Hizmet Edenler” ödülünün sahibi olacak.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

ahmet aktaş

Recep Akdağ gidince zil takıp göbek atanlara bu da kapak olur sanırım. Dünya kıymetini bildi de bizimkiler bilemedi.

18.05.2013, 12:21