Anasayfa > 5'li Üst Haber > Rektör Koçak’tan 10 Kasım Mesajı

10.11.2014 Pts, 16:40

Rektör Koçak’tan 10 Kasım Mesajı

Reklam

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76. yılında anma mesajı yayınladı. 
Rektör Koçak, “Atatürk Üniversitesi olarak ismini taşıdığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 76. yılında saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi.
“Atatürk’ün gösterdiği ‘muasır medeniyetler’ seviyesine Türkiye’yi yükseltecek olan kuruluşların başında Türk eğitim sistemi ve üniversiteler gelmektedir.” diyen Rektör Koçak, şunları kaydetti: “İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her millet ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur, diyen Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, Atatürk Üniversitesi, 57 yıldır emin adımlarla ilerlemektedir.
Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek için bilim ve teknoloji üretmeli, çok çalışmalı, birlik ve beraberliğimizi millet olarak korumalıyız.
Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyarak çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak, Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğumuz saygının da en güzel ifadesi olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürk Üniversitesi camiası olarak Büyük Önderimiz Atatürk’ü ölümün 76 yılında, rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.