Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Üst, Türkiye > Ren kahramanı Ali Kurt bulundu

29.03.2014 Cts, 22:07

Ren kahramanı Ali Kurt bulundu

Reklam

15 Mart günü Almanya’nın Köln kentinde Ren Nehri’nde boğulmak üzere olan iki kız çocuğunu kurtardıktan sonra nehirde kaybolan Ali Kurt’un cesedi bulundu. Ali Kurt’un cesedinin nehrin akıntısıyla 100 kilometre sürüklendiği ortaya çıktı.

Dün öğle saatlerinde Xanten ile Kalkar kentleri arasında bir gemi nehirde bir cesede çarptı. Gemi kaptanı durumu sahil koruma ekiplerine bildirdi. Sahil koruma ekiplerinin çıkarttığı cesette yapılan ilk incelemede 13 gündür kayıp olan Ali Kurt olduğu anlaşıldı.

Köln polisi, Kurt ailesini arayarak acı haberi verdi ancak cesedin Ali Kurt’a ait olup olmadığının kesinleşmesi için adli tıpta da inceleme yapıldı. Akşam saatlerinde cesedin Ali Kurt’a ait olduğu kesinleşti.

 

 

 

Ali Kurt’un Köln’de yapılacak cenaze merasiminin ardından yine Köln’de toprağa verilmesi bekleniyor. Ali Kurt’un yaşamından ümidini kesen ailesi bir süredir, en azından cesedinin bulunabilmesi için yoğun çaba sarf ediyordu.

 

 

 

ALİ KURT NASIL KAYBOLDU?
Ali Kurt, 15 Mart tarihinde Köln’deki evinde çocuklarıyla otururken Ren Nehri’nden gelen sesleri duydu. Pencereden baktığında 6 ve 10 yaşlarında iki kız çocuğunun nehre düştüğünü gördü. Çocuklarına, “Nehre çocuklar düşmüş, onları kurtarmaya gidiyorum, hemen geleceğim” diyerek dışarıya koştu. Ayakkabılarını çıkartarak hiç tereddüt etmeden nehre atladı. İki çocuğu kurtarmayı başardı ancak kendisi nehirden çıkamadı. İki kez suya battıktan sonra nehrin sularında kayboldu. Ali Kurt’un kurtardığı çocuklardan 6 yaşındaki Claudette hastanede yaşamını yitirdi. Ali Kurt ise o günden beri yapılan tüm aramalara rağmen bulunamıyordu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.