Anasayfa > Ana Manşet, Magazin > Rikki ve dadaşlar

25.05.2014 Paz, 14:55

Reklam

Dünyayı gezmeyi 14 yaşındayken kafasına koyan ABD’li Rikki Roath, şu an 19 yaşına geldi ve 23 ülkeyi geride bıraktı. “Ben Dadaş” diyen Rikki’yi 5 aydır yaşadığı Erzurum’da yakaladık.

 

ABD’nin Dakota Eyaleti’nde yaşayan Craig-Vonda Roath çiftinin tek çocukları olan Rikki Roath, 14 yaşında çıktığı dünya turunda 5 aydan beri Erzurum’da özel bir dershanede İngilizce derslerine giriyor. “Az yaşayacağıma inanıyorum” deyip ailesini ikna ettikten sonra yollara düşen 19 yaşındaki gezgin, Avrupayı dolaştıktan sonra rotasını Türkiye’ye çevirdi. İstanbul ve Ankara’da 1’er ay kalan ABD’li, ardından Erzurum’a giderek özel bir dershanede İngilizce eğitimi verdi. Yaşadığı unutulmaz deneyimi yazıya dökeceğini anlatan Roath, “Gittiğim her ülkede çalışarak geçimimi sağladım ve o yörenin insanını tanımaya çalıştım” dedi.

SIRADA TÜRKMENİSTAN  VAR

Genç maceraperest Türkiye turu için şunları söyledi: Türkler’i unutmayacağım. Ama erkekler çok çapkın. Buradaki gezimi bitirdim sonraki durağım Türkmenistan olacak.

Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Rikki Roath’in tek hayali dünya turundan sonra ülkesi ABD’de çiftçilik yapmak.

 

 

 

‘MUTFAĞINIZ MÜKEMMEL’

Ülkesinde aşçılık kolejini bitiren Rikki Roath Erzurum’da, su böreğinden mantıya çiğ köfteden tatlılara kadar çok sayıda yemeği yapmayı öğrendi. Türk mutfağı için “Mükemmel” diyen maceracı, “5 ayda 4 kilo aldım” dedi.

HÜRRİYET

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.