Anasayfa > Sağlık > Saç Ekiminden Sonra Yapılacaklara Dikkat

02.11.2015 Pts, 10:00

Saç Ekiminden Sonra Yapılacaklara Dikkat

Reklam

Este Sense Klinik Medikal Estetik biriminden Türkan Sezer, saç ekiminden sonra yapılacaklar konusunda uyardı.

Saç Ekim Operasyonu Sonrası, ekilen saçların 6 ay içerisinde yüzde 70’i, 12 ay içerisinde yüzde 100’e yakınının çıktığını anlatan Sezer, “Ekilen saçlar ense bölgesinde iki kulak arasından alındığından (erkeklik hormonundan etkilenmediği için)ömürlüktür, dökülmez.

Dikkat etmeniz gerekenler: Doktorunuzun size verdiği ilaçları tarif edildiği gibi kullanmanız gerekir. Operasyon sonrası 2. Ve 3. Günlerde yüzde ve ensede şişmeler olabilir. Şişlikleri en aza indirebilmek için size gösterilen şekilde buz uygulaması yapmanız ve dinlenmeniz gerekmektedir. Oluşan şişlikler 6. günde kendiliğinden inmektedir. Kişi isterse şapka takabilir. Lens kullanıyorsanız operasyondan sonra 1 hafta takmamanız gerekmektedir.

Ekim yapılacak bölgeyi travmaya maruz bırakmamanız gerekir. Operasyon ertesi günlük aktivitelere devam edilebilir. 10 gün boyunca alkol, sigara, nescafe ,kahve ve asitli içecekler içilmemelidir. 2 ay deniz , hamam, sauna , çok sıcak ve soğuk ortamlarda bulunmamaları ve çok terlememeleri gerekmektedir. Saç yıkama tekniği gösterildiği gibi uygulanmalıdır. Ekilen saçlarda dökülme evresi olur. Bu süreç ilk 2 aydır. 2 aydan sonra çıkışlar başlamaktadır. 6 ay içinde % 70, 12 ay içinde % 100’e yakını çıkar. Kişi saç ekiminden 1 ay sonra saçını traş edebilir” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.