Anasayfa > Sağlık > Sağlık Turizminde Diş Tedavilerin Önemi Büyük

03.11.2015 Sal, 9:49

Sağlık Turizminde Diş Tedavilerin Önemi Büyük

Reklam

Klinik34 Diş Hekimlerinden Dt. Çağatay Özyıldırım, sağlık turizminde diş tedavilerinin öneminin büyük olduğunu belirtti.

Avrupa ve Amerika’daki yüksek tedavi ücretlerinin son yıllarda özellikle kısa süreli tedaviler için Türkiye’nin tercih edilmesine sebep olduğunu ifade eden Dt. Çağatay Özyıldırım, “Bu durumun sağlık kuruluşlarının konuya eğilmesini ve bir çok programı yurtdışı hastalarına göre uyarlamasına, hizmet standartlarını pozitif yönde değiştirmesinde etkili olmuştur. Böylelikle sağlık turizminde üst sıralarda adından söz ettirmeye başlamıştır. Sağlık turizminde diş tedavilerin önemi büyük ! Ülkemizde olduğu gibi Avrupa’da da diş tedavilerini özel ve kamu sigortası tarafından karşılanmamaktadır. Ancak çok yüksek primlerle satın alınan sağlık sigortaları diş tedavilerini kapsamamaktadır. Bu durum özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın Türkiye’yi seçmesine neden oluyor. Kabaca tarif etmek gerekirse yüksek hizmet ve tedavi kalitesini Avrupa’ya oranla 4te1 fiyatına yaptırmak mümkün, bununla birlikte İstanbul gibi önemli tarihi turistik bir şehirde tatil yapabiliyorsunuz” diye konuştu.

Etkili ve güzel bir gülümseme için en temel faktörün dişler olduğunu kaydeden Klinik34 Diş Hekimlerinden Dt. Çağatay Özyıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dental sağlık turizmine önem veren bir çok diş kliniği, tüm dental branşlarda uzmanlaşmış diş hekimi bulundurmaktadır. Ortodonti, diş eti hastalıkları, çene-yüz cerrahisi, çocuk diş hekimi ve protez uzmanı yurtdışından gelen hastalara günümüz çağdaş diş hekimliğini en üst seviyede sunmaktadır. Özellikle hastaların ülkemize diş tedavisi için gelmesinde implant operasyonu, estetik diş protezleri, diş eti tedavisi üst sıralarda yer almaktadır. Ağrısız dikişsiz implant. Yurtdışından gelen hastalarımız için diş eti kesisi yapmadan yani implant yapılacak bölgedeki diş eti kesmeden implantları yerleştirmek artık mümkün. Bunun için 3 boyutlu tomografi ile kemik anatomisi detaylı olarak incelenerek implantın yapılacağı bölge milimetrik olarak tespit ediliyor. Daha sonra lazer ile bu bölgede sadece implantın geçeceği bir delik açılarak implant yerleştirilmektedir. Bu sayede dikiş atılmasına gerek kalmadan hastaları operasyon günü dahil ülkelerine yolcu edebilmekteyiz. Operasyonun hızlı ve diş etini açmadan yapılmasının diğer bir etkisi de ağrı ve ödemin minimum seviyede kalmasıdır, böylelikle hastalarımız sosyal hayatlarına hızlı bir şekilde kaldığı yerden devam etmektedir. Estetik diş tedavisi. Etkili ve güzel bir gülümseme için en temel faktör dişlerdir. Sosyal hayatımızda konuşurken ve gülümserken kendimizi özgür hissetmemiz etkili bir gülümseme ile mümkündür. Gülümsemesinden memnun olmayan yurtdışı hastalarımızı bir hafta gibi kısa bir sürede estetik bir gülümseye kavuşturmak artık mümkün. Günümüz estetik diş hekimi uygulamaları gülümsemenin en ince ayrıntısına kadar tasarlamakta ve üretmektedir. Digital ölçümler ve fotograflar ile tespit edilen kusurlar dişlerinizin estetik bir uyum için de yeni nesil porselenler ile hayat bulmasını sağlıyor. Yaprak porselen laminalar, tam seramik kuronlar ve zirkonyum altyapılı porselenler yeni nesil çağdaş diş hekimliğinin estetik amaçla kullandığı materyaller arasındadır”.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.