Anasayfa > Yazar > Şah-Mat

20.07.2012 Cum, 22:32

Şah-Mat

Reklam

Karanlıklar koyulaşmaya başlayınca, naz tuza benzer, çoğu zarar azı karardır. Göz cahilde budak deliği Âlimde ufuktur.

 

Ahırda bekleyen yeleli atların yanında, dizgin tanımayan bir küheylanın sırtında duramayan seyisten inciler.! Dindar bir nesil yetiştireceğiz!!

İktidarlarınız döneminde, 742 kilise, 69 şapel, 63 havra, 24 sinagog koruma altına alındı. Sayıları binlerce ve her gün artan kilİse evlere müsaade edildi. Zina suç olmaktan çıkarıldı. 1.5 milyon Irak’lı Müslüman, Amerikan askerleri tarafından katledildi. Binlerce genç kızların, aile efradının gözleri önünde ırzlarına geçildiği dönem TV ekranlarından, Amerikan askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiniz mi, etmediniz mi?
Yalan sloganlarla, fikirsiz sahte omurgalarla, ABD ve AB ye bağlılık yemini ettiniz mi, etmediniz mi.?, İslam coğrafyasında kan akıtan haçlı ordularına gemilerle mühimmad ve yiyecek taşındı mı taşınmadı mı? Dostum dediğiniz Yunan başbakanını alkışlatan, İtalyan başbakanını oğlunuza nikâh şahitliği yaptıran, yoksa siz değilmiydiniz.?
Dindar gençliğiniz, eğer 1980 öncesi Akıncı gençlik gibi, zoru gördüklerinde Hicret sünnettir diyerek kaçanlardan olursa vah halinize.! Yakala görelim o zaman davulun sesini. Yaş odun yanarken çıkardığı dumanı çekecekmi bu baca.?
Ellerine ipek eldiven geçirip, pençeleriyle kutsal kavramların gölgesine takılarak, dindar gençlik yetiştireceğiz açıklaması yapan, değiştin geliştinse insanı insandan ayıran duvarları mı yıktın! Alt yapıyı değişmede son noktaya gelindi ise, üst yapıyı yapılandırmak elbette kolaydır.!
Niyetiniz dindar gençlik yetiştirmek değil, ılımlı İslam cumhuriyetini ilan için zemin yoklaması yapmanızdır. Ortadoğu’da İslam devletleri birer birer yıkılırken, ABD neden Türkiye’de bir İslami yönetime müsaade ediyor? Darbecilerle hesaplaşma adı altında, cumhuriyetimizin bütün değerleri birer birer yok edilmek isteniyor. Bu niyet okuma değil, görünen bir gerçektir. Siyasetin karanlık sokaklarında saklambaç oynamakta olduğuz apaçık ortadır.
Günümüzde kalem tutan eller, bıçak tutan ellerden daha tehlikeli sayılarak mahpus damlarında çile çektirilmektedir. Genelkurmay Başkanı’nın çete başı ilan edildiği, komutanların çete üyesi sayıldığı bir ülkede, MİT Müşteşarı’nın PKK yandaşı ve yardakçısı olarak savcılığa çağrılmasını nasıl izah edebilirsiniz.?
Devlet kurumlarının lime, lime edilişini hayretle izlemekteyiz. Bu çatışmalar vatandaşın devlete olan güveninin zedelemektedir. MİT’in ifadeye çağrılmasında gösterdiğiniz hassasiyeti; Genelkurmay eski başkanını ifadeye çağrılıp tutuklanmasında neden göstermediniz?
Atamızın, silah arkadaşlarının ve dedelerimizin ağır bedel ödeyerek kurdukları cumhuriyetimizi kuruluş felsefesinden uzaklaştırarak, ideolojisiz bir anayasa yapılmasını isteyenlerin amaçlarının, iki dilli iki milletli bir anayasadır. Bunun sonucu, Türk’ün mührünü taşıyan Kızılırmak’ın doğusu ve batısı Anadolu topraklarından koparılmasıdır.
Kartal, uçmadan kanat çırpar. Vatan, sadece gönlümüze çizilmiş bir harita değil, yaşam biçimimizdir. Dönüşü olmayan bu sevda kervanının her birimiz kervancı başıyız.! Bülbül bile geri dönmüş aşkı hatırlayınca! Sizler daha neyi ve kimi bekliyorsunuz? Demokratik tepkimizi koymakta geç kalınıyor! Yoksa hepimiz cumhuriyete el sallayarak; Hoş geldin, Şeyh’lik, Hoş geldin Beylikler, pankartlarıyla karşılanacağız uykudan uyanınca..!!
İfade ve düşünce özgürlüğümü kullanarak, fikir ve düşüncelerimi sizlerle paylaştım. Baki selamlarımla, Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.