Reklam

Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Sahi Bizim Elektrik Sayaçlarına Ne Oldu ?‏

19.01.2015 Pts, 15:29

Sahi Bizim Elektrik Sayaçlarına Ne Oldu ?‏

Reklam

Son günlerde medyada sıkça konuşulan bir konu var.

Ankara’da Başkent Doğalgaz adlı dağıtıcı firma tıkır tıkır çalışan abone sayaçlarını çalışmıyor,bozuk,sıkıntı var,pili bitiyor  gibi bahanelerle değiştirmeye çalışıyor hatta çoğu abonenin sayaçlarını da değiştirmiş. Ankara halkı ise bu usülsüzlük hatta ”yolsuzluğa” karşı adeta direniyor. Başkent Doğalgaz A.Ş.’nin devlete ödediği temsil bedelinin sayaçları değiştirerek çıkarmak istediğini iddaa edip haklarını sonuna kadar arıyorlar. Üstüne üstlük bu işin baş destekçisi de  Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek.

Mevzunun bu kadarı bizim için yeterli. Eğer bu işte bir yolsuzluk varsa ki var gibi bu paralar sadece Ankara halkından değil yetmiş milyon vatandaşın cebinden çıkıyor.

Bu, burada bir dursun.

Hiç kimse konuşmadı,yazmadı,çizmedi. Hele o külhanbeylerimiz.

Birkaç ay önce Erzurum’da da faaliyet gösteren dağıtım şirketimiz ARAS EDAŞ memleketteki tüm abonelerin sayaçlarını bir günde hemde erken saatlerde bir çırpıda değiştirdiler. Neden ve niye sorularına cevap alınamadan sadece apartmanlarda boş kutularla karşılaşabildik.  ARAS EDAŞ’ın bu konuda beyanatı da hiçbir yerde yayınlanmadı ya da böyle bir beyanata gerek duymadılar.

Gel gelelim bu sayaç işinin maddi boyutuna. Söylenilene göre sayaçlar aboneden hiçbir ücret talep edilmeden değiştirildi ve değiştirilecek. Gariptir ki bedeli olmayan bu  ”akıllı sayaçların” elektrik faturalarımızı düşüreceğine ”kerameti kendinden makul” bir şekilde çevremdeki herkesin elektrik faturaları bayağı kabarık geliyor. ARAS EDAŞ hayır-hasenet işlerini pek seviyor olabilir  tabiki sayaçları ”beleş” değiştiğine göre ama faturalarda tam tersine işliyor.

İkinci konu ise bu sayaçlar değiştirilirken eski sayaçların akibetinin ne olduğudur. Kara düzen eski sayaçları bir kenara koyarak sormak istiyorum ; benim ve komşularımın yüzlerce lira ödeyerek değiştirdiği yeni sayaçlarımıza ne oldu? Bu sayaçları neden sökme gereği duydunuz? Söktünüz neden sahiplerine iletmediniz ? İletmediniz hadi neden bilgi vermediniz?

Yine bunlar bana dert oldu tabi.

Oysa ki yağ çekmek var ne güzel vekillerimize ya da başkanlarımıza.

Ya da tam tersi milleti tef’e koyup hedef göstermek de güzel olurdu.

Bu sorular da elbette cevabını bulmayacak ama olsun.

Ben yazmış olayım. Soracaklar elbette sen niye susmuştun diye!

Selam ve dua ile.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.