Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Şampiyon Badmintoculardan Savaş Duman’a Ziyaret

03.11.2015 Sal, 12:49

Şampiyon Badmintoculardan Savaş Duman’a Ziyaret

Reklam

Türkiye Badminton Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen 9-11 yaş Altı Badminton Türkiye Şampiyonasında Manisa’yı temsil eden ve Türkiye ikincisi olan takım sporcuları ve antrenörleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman’ı ziyaret etti.

22-25 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen 9-11 Yaş altı Badminton Türkiye Şampiyonasında hem bireysel dereceler hem de takım halinde Türkiye ikincisi olan sporcular ve antrenörler sıralamasında Türkiye üçüncüsü olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli takım Antrenörleri Hatice Tokmakçı, Hasan Erdem başarılarını Duman’la paylaştı.

Badmintonun tüm yaş grubundan insanların yapabileceği bir spor dalı olduğunu belirten Tokmakçı, “Giderek yaygınlaşan bir spor dalında ilimiz önemli bir başarıya imza attı. Emeği geçen herkese ve bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Dr. Savaş Duman’a teşekkür ederim” dedi.

Sporun önemine değinen İl Müdürü Duman, “Öncelikle başarılarından dolayı sporcularımızı ve hocalarımızı, il temsilcimizi kutluyorum. Sporcularımız 458 sporcu içinden Türkiye üçüncüsü oldular. İkizyüz onyedi kulüp altıyüz seksenyedi sporcu içinden de üçyüz altmış puan toplayarak Türkiye ikincisi oldular. Kendilerine bundan sonra katılacakları turnuvalarda, müsabakalarda başarılar diliyorum. Sporcularımızın ailelerini de ayrıca kutluyorum” diye konuştu.

Başarı elde eden Sporcular ise şöyle: “Vildan Aybar 9 Yaş Çift Kızlar Türkiye üçüncüsü, Büşra Bayrak 9 Yaş Çift Kızlar Türkiye üçüncüsü, Helin Salman 11 Yaş Çift Kızlar Türkiye Üçüncüsü, Cemre Nil Altun 11 Yaş Çift Kızlar Türkiye Üçüncüsü, Umut Can 11 Yaş Çift Erkekler Türkiye Üçüncüsü, Yakup Erten 11 Yaş Çift Erkekler Türkiye Üçüncüsü ve Umut Can, Cemre Nil Altun 11 Yaş Karışık Çiftler Türkiye üçüncüsü.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.