Anasayfa > Spor > Şampiyondan Minik Güreşçilere ‘El Ense’ Tüyosu

06.11.2015 Cum, 9:48

Şampiyondan Minik Güreşçilere ‘El Ense’ Tüyosu

Reklam

Eski Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, buluştuğu minik güreşçilere minderde karşılaştıkları yabancı rakiplerini el ense hareketiyle yormaları tüyosu verdi.

Amasya Güreş Eğitim Merkezi’nde antrenman öncesi ziyaret edip baklava ikram ettiği minik güreşçilere tavsiyelerde bulunup serbest güreşte el ense hareketinin önemine değinen Mahmut Demir, “Yabancıların boyunları bizim kadar kuvvetli değil. El enseyle rakibinizi yorun. Ondan sonra diğer hareketlerle devam edin. Yabancılar el enseden bıktıkları kadar hiçbir şeyden bıkmıyor” diye konuştu.

Türk bayrağını göndere çektirmenin muhteşem bir zevk olduğunu, Türk milletinin mayasında, hamurunda ve İslam dininin geleneğinde güreşin bulunduğunu minik güreşçilere hatırlatan Türk milli mayosunu 220 kez giyen Demir, “Güreşteki mağlubiyeti milletimiz asla kabul etmez. Türk sporu, peygamber sporu yapıyorsunuz. Türk örf adetleriyle, peygamber ahlakıyla yolunuz, bahtınız açık olsun şeklinde konuştu.

Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek de, yörede Mahmut Demir, Hamit Kaplan gibi yeni sporcular keşfedip yetiştirmek için eğitim ve araştırma çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.