Anasayfa > Spor > SB Elazığspor’un ‘Erzurum’ isteği

25.08.2012 Cts, 14:42

Reklam

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, “Bülent Uygun ve kulüp yöneticileri ligde 2-3 maçını Erzurum’da oynamak için bize talepte bulundular. Biz de yaptığımız görüşmeler sonucu Elazığspor’un maçlarını burada oynamasında bir sakınca olmadığı kararını aldık” dedi.

Çintimar, yaptığı açıklamada, Sanica Boru Elazığspor’un sahasının bakımda olduğunu anımsatarak, bordo beyazlı ekibin maçlarını Erzurum’da oynamak istediğini söyledi.

 

 

Erzurum’da 2 futbol takımının kampta olduğunu dile getiren Çintimar, “Erzurum, diğer spor branşlarında olduğu gibi futbolda da bir kamp merkezi haline gelme yolunda ilerliyor. Birkaç takım daha burada kamp yapmak için bekliyor” dedi.

 

Kazım Karabekir Stadyumu’nun Türkiye’deki her takıma ev sahipliği yapabileceğine dikkati çeken Çintimar, şunları kaydetti: “Bülent Uygun ve kulüp yöneticileri ligde 2-3 maçını Erzurum’da oynamak için bize talepte bulundular. Biz de yaptığımız görüşmeler sonucu Elazığspor’un maçlarını burada oynamasında bir sakınca olmadığı kararını aldık. Aldığımız kararı da kulüplere bildirdik. Biz sadece Elazığspor’a değil, sahası bakımda olan Karabükspor’a ve diğer futbol takımlarına Erzurum’daki futbol sahamızın kapılarının açık olduğunu belirtmek istiyorum. Burada kamplarını ve maçlarını yapabilirler. Bu bütün takımlarımız için geçerlidir. Erzurum sahasıyla, taraftarıyla ve iklimiyle her türlü müsabakanın yapılmasına müsaittir.”

 

Bordo beyazlı ekibin bu hafta deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacağını anımsatan Çintimar, “Sanica Boru Elazığspor, önümüzdeki hafta Kasımpaşa ile daha sonra da deplasmanda bir takımla karşılaşacak. Sonra da Bursaspor’la maçı var. Takım Kasımpaşa ve Bursaspor maçlarını Erzurum’da oynamak istiyor. Biz de her türlü destekte bulunduk. Bu desteklerimiz doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu’na maçlarını Erzurum’da oynamak istediklerini ilettiler” dedi.

 

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun da ligde oynayacakları Kasımpaşa ve Bursaspor maçlarını Erzurum’da oynamak istediklerini belirterek, “Biz zaten maçlarımızı burada oynamak için başvuruda bulunmuştuk. İnşallah Türkiye Futbol Federasyonumuz da bizim başvurumuzu değerlendirir ve maçlarımızı burada oynarız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.