Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Şehit ailelerine iftar

11.08.2012 Cts, 11:59

Reklam

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verdi. Şehit ailelerine Kuranı-Kerim ve Türk Bayrağı hediye eden Başkan Bulutlar,’Kutsal değerler üzerine şehit olan şehitlerimizin isimlerini şehitlik parkında yaşatacağız. Siz en değerli varlıklarınızı bu vatan için feda ettiniz. Bunun kıymetini biliyoruz. Bundan tereddüdünüz olmasın.” dedi.
‘MİLLETİN BİRLİĞİ, DİRLİĞİ UĞRUNA ŞEHİT OLDULAR’
İftar yemeğinde konuşan AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağçı Çığlık ise, milletin birliği, dirliği ve geleceği için hayatlarını ortaya koyan aziz insanların hatırasına saygı duymak adına şehit ailelerinin yerinin önemine vurgu yaptı. Milletvekili Çığlık, “Bu vatan için hayatlarını feda ettiler veya yaralandılar. İstikbalimizi, istiklalimizi, Bu coğrafyayı vatan yapan şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Onun için dualarımızda hep şehitlerimiz içindir. Bu yurtta, bu vatan toprağında ebediyete kadar yaşayacaksak bunun tek ve vazgeçilmez şartı var; o da şehitlerimizin, gazilerimizin bize bıraktığı mirasa ve mesaja sahip çıkmaktır.’ diye konuştu.
‘ŞEHİTLERİN İSMİ ŞEHİT PARKINDA YAŞATILACAK’
Palandöken İlçesindeki Şehitlik Parkı’nda verilen iftar yemeğine AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağlık Çığlık, Palandöken Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Bülent Engin, Erzurum Şehit Aileler Dernek Başkanı Hatem Tetik, şehit aileleri, gaziler ve şehit ailelerinin yakınları katıldı.
Ülkenin birlik ve beraberliğinin yanında güvenliğinin sağlanmasında şehit ve gazilerin payının büyük olduğunu belirterek, katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Bulutlar, ”Kutsal değerler üzerine, vatan için, bizler için kahramanca çarpışarak şehit oldular. Onları anmak adına bu mübarek ramazan ayında iftar yemeğinde sizlerle bir arada olmanın hüznünü yaşıyoruz. Belediyemiz tarafından yaptırdığımız Şehit Parkı’nda bu vatan için kahramanca çarpışan şehitlerimizin isimlerini şehitlik parkında yaptıracağımız panoda yaşatacağız. Siz en değerli varlıklarınızı bu vatan için feda ettiniz. Bunun kıymetini biliyoruz. Bundan tereddüdünüz olmasın. Ne zaman bize ihtiyacınız olursa. Bizleri aramakta hiç tereddüt etmeyin. Sizlerin her bir ferdi bizim için çok değerli” diye konuştu.
Başkan Bulutlar, iftar yemeğinden sonra, Şehit Ailelerine Kuran-ı Kerim ile Türk bayrağı hediye etti.

 

[nggallery id=7]

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.