Anasayfa > Türkiye, Yaşam > Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik Memleketi’ne Uğurlandı

05.11.2015 Per, 13:25

Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik Memleketi’ne Uğurlandı

Reklam

Hakkari Yüksekova’da sürdürülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Caner Çelik’in cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Ardahan’a gönderildi.

Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik, Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde protokol üyelerinin katıldığı törenle Ardahan’a uğurlandı. KAÜ’de düzenlenen törene Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Garnizon Komutanı Ali Avcı, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, çok sayıda asker, polis ve vatandaşlar katıldı.

Kars Valisi Günay Özdemir, “Ülkemizin başı sağolsun. Hemşehrimiz Ardahanlı, ailesine başsağlığı diliyorum. İnşallah bundan sonra bu tür olaylarla karşılaşmayız, temennimiz bu. Ama şu ada bir gerçek ki, bu olaylar devam ettiği sürece kesinlikle devletin terörle mücadelesi de sonuna kadar devam edecektir. Bunda da hiçbir şekilde devletin geri durması, taviz vermesi mümkün değil ve sonuna kadar da devam edecektir” dedi.

Hakkari Yüksekova’da şehit olan Uzman Çavuş Caner Çelik, Ardahan Belediyesine ait ambulansa konularak Ardahan’a gönderildi. Şehidin cenazesi Hanak ilçesinde toprağa verilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.