Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler > Selin yaraları sarılıyor

09.07.2014 Çar, 15:48

Selin yaraları sarılıyor

Reklam

Erzurum’un Oltu ve Şenkaya ilçelerine bağlı mahallelerin etkilendiği sağanak yağış ve sel felaketi sonrası çalışmalar aralıksız sürüyor. 
Ekili ve dikili arazilerin yanı sıra köprü ve menfezlerin büyük zarar gördüğü yaşanan felaket sonrası yaralar sarılıyor.

 


Erzurum Büyükşehir Belediyesi Oltu Şantiyesi, Büyükşehir’den iş makinası desteği alarak sağanak yağış ve dolu yüzünden büyük zarar gören mahalle yolları, köprü ve menfezlerin onarımını yapıyorlar.

 

 


Erzurum Büyükşehir Belediyesi Oltu Şantiye Şefi Ekipbaşı Hüseyin Acar, yaşanılan sel felaketinin ardından ulaşıma kapanan mahalle yollarını servis yolu vererek geceden ulaşıma açtıklarını belirterek “Daha sonra selden tahrip olan köprü, yol ve menfezlerin yapımına mesai gözetmeksizin biran önce yaparak vatandaşların mağduriyetini gidermeye çalışıyoruz. Bugün itibariyle ulaşıma kapalı olan mahalle yolumuz kalmadı.” dedi.

 

 


Şenkaya ilçesi Sarıyar Mahallesi Muhtarı Ahmet Yeşilyurt, yaşanan afet sonrası gerekli çalışmaları anında başlatan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Oltu Şantiye ekipleri ve Şenkaya Belediye Başkanına ve olayın yaşandığı andan itibaren yanlarında olan herkese teşekkür etti.
Aşağı Kumlu Mahallesi Muhtarı Asım Tokgöz ise Aşağı Kumlu ve Yiğitler Mahallesine ait yol ve arazilerin selden büyük zarar gördüğünü belirterek “Büyükşehir Belediyesi şantiye ekipleri, afet sonrası yanımızda olup, bizlere her konuda yardımcı oldular. Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.