Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Şemdinli’de PKK’ya bomba yağıyor!

08.08.2012 Çar, 3:08

Reklam

Hakkari’nin Şemdinli ilçesiyle başlayan veÇukurca’daki Geçimli Karakolu saldırısıyla artanPKK saldırılarına karşı güvenlik güçlerinin operasyonları da aralıksız sürüyor. Dün HakkariValiliği’nden yapılan yazılı açıklamayla 7 ayrı bölge geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edilirken, bu bölgelerde PKK’lıların sıcak takibi de sürüyor. Günlerdir çatışmaların sürdüğü Şemdinli’de de askeri hareketlilik hiç durmadı.

Dün geceden bu yana Şemdinli 34. Tugay Komutanlığı ile 3. Dağ ve Komando Taburu’ndan güvenlik güçlerinin PKK‘lılarla sıcak temas sağladığı Yiğitler bölgesine obüs toplarıyla bomba yağdırılıyor. Zaman zaman Şemdinli semalarında görülen savaş uçaklarının ise çatışma bölgesi ve Kuzey Irak yönüne gittikleri gözleniyor.

 

Bu arada, güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışmaların yaşandığı Yiğitler bölgesi, Bağlar Köyü ve çevresindeki mezralarda yaşayan vatandaşlar can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle Kaymakam Mesut Gençtürk ile görüştü. Köylülerin, askeri yetkililerle de görüşerek can güvenliklerinin sağlanması için gerekli tedbirlerin alınmasını isteyecekleri belirtildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.