Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Şenkaya Kaymakamı Murat Şener Göreve Başladı

31.08.2012 Cum, 5:42

Reklam

İçişleri Bakanlığının son valiler kararnamesi ile Konya Altınekin Kaymakamı iken Şenkaya Kaymakamlığına atanan Murat Şener görevine başladı.
Görevinin ilk gününde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü törenlerine katıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreninin ardından Murat Şener şu açıklamalarda bulundu; “Görev sürem içerisinde adalet ve tarafsızlık ilkelerine sadık kalarak Şenkaya ilçesinde kamu hizmetlerinin en ideal şekilde ve çağdaş ölçüler içerisinde vatandaşlarımıza ulaştırılması en önemli ilkem olacaktır.
Gerek eğitimin ülke kalkınmasındaki hayati rolü gerekse de Şenkaya’nın eğitime verdiği önemi dikkate alarak, en önemli ağırlık merkezimizi eğitim üzerine kuracağız.
1. Dünya Savaşı sırasında Sarıkamış Harekatı’nın gerçekleştirilmiş olduğu ve Türk Silahlı Kuvvetleri kaynaklarına göre 60.000, Ruslara göre 90.000 şehidin verildiği bu kutsal topraklarda görev yapıyor olmanın manevi ağırlığı ve bilinci içerisinde çalışmalarımızı titizlikle gerçekleştireceğiz.” Dedi.
MURAT ŞENER KİMDİR?
1982 yılında Of`ta doğmuş ve ilköğretimini memleketinde, orta ve lise öğrenimini İstanbul`da Esenler İbrahim Turhan Lisesinde tamamlamıştır. 1999 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun olmuş, 2005 yılında girdiği Kültür ve Turizm Bakanlığı`nda 1,5 yıl Uzman Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2006 yılı kasım ayında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2007 yılında Sakarya Kaymakam Adayı olarak atanmıştır. Sırasıyla Elazığ`da teftiş stajı, Sakarya/Sapanca`da Kaymakam Refikliği, Afyon/Dazkırı ve Kastamonu/Seydiler ilçelerinde Kaymakam Vekilliği ve Konya-Altınekin Kaymakamı görevlerinde bulunmuştur.
2008-2009 yılları arasında bir yıl süre ile İngiltere`de Nottingham Üniversitesi`nde Kamu Yönetimi alanında “Küreselleşmenin Ülkelerin Kamu Politikalarına Etkileri: IMF-Türkiye Örneği” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. 02.12.2009-24.03.2010 tarihleri arasında 94. Dönem Kaymakamlık Kursu`na katılmıştır.
Şener, evli olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.