Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Serdar Eler, Hentbol Federasyonu Başkanlığına aday

05.08.2012 Paz, 17:23

Serdar Eler, Hentbol Federasyonu Başkanlığına aday

Reklam

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in ardından Serdar Eler, Hentbol Federasyonu Başkanlığına aday olduğunu Erzurum’da açıkladı. Doğuyu gezen Eler, projelerini delegelere anlatıyor.
Olimpiyatların ardından üç ay içinde yapılacak olan Hentbol Federasyonu Başkanlığına Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serdar Eler aday olduğunu söyledi. Türkiye’de 494 kez Milli olarak kırılması güç bir rekora imza atan Türkiye’nin en fazla Milli formayı giymiş hentbolcusu olan Serdar Eler, seçimlere Doğu’dan start verdi. Gittiği her ilde büyük bir ilgi gören Eler, federasyon başkanlığını kazanması durumunda yapacağı icraatları ve projeleri hentbol otoriteleri ile delegelere anlatıyor. Malatya, Elazığ, Bingöl, Siirt ve Erzincan’dan sonra Erzurum’a çıkarma yapan Serdar Eler, adeta Doğu Turuna çıktı. Erzurum’da Hentbol Federasyonu Başkanlığına aday olan ve mevcut başkan Bilal Eyüboğlu’nun karşısına çıkmaya hazırlanan Serdar Eler, kendisine ve ekibine güvendiğini söyledi. Erzurumlu olan Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in ardından, Kayserili olan ve Gazi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Serdar Eler’in de Erzurum’dan Federasyon Başkanlığına Erzurum’dan adaylığını açıklaması, gözleri diğer adaylara ve federasyon başkanlarına da çevirdi.
İFTAR YEMEĞİNE KATILDI
Erzurum’da Hentbol Federasyonu Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Serdar Eler, onuruna verilen iftar yemeğine katıldı. Gelgör Cağ Kebap Salonu’nda verilen iftar yemeğine Hentbol Federasyonu Başkan Adayı Serdar Eler, M.Korel Koral, Mehmet Gültekin, Atatürk Üniversitesi Spor Koordinatörü M. Suhpi Özçomak, BESYO Öğretim Görevlisi ve Uluslar arası Güreş Hakemi Necip Fazıl Kishalı, Atatürk Üniversitesi Hentbol Takımı Antrenörü Ali Erzurumluoğlu ve Erzincan Hentbol Takımının Antrenörü Taner Öner katıldı. Türkiye’de Hentbolda teknik ve idari anlamda başarısızlık gördüğü için yola çıkan ve Federasyon Başkanlığına aday olan Serdar Eler, “Türkiye’de en fazla Hentbol Milli takımının formasını giymiş birisiyim. Şu anda hentbolda 2012 Londra olimpiyatlarında yokuz. Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına da katılamadık. Amacım İnşallah 2020 olimpiyatları İstanbul’da yapılır ve bende federasyon başkanı olarak sporcu olarak katılamadığım olimpiyatlara başkan olarak Milli takımı götürürüm” dedi.
Eskiden Türkiye’nin hentbolda başarı anlamında Avrupa’nın 16 ülkesi arasında yer aldığına işaret eden Hentbol Federasyonu Başkan Adayı Serdar Eler, “Federasyon başkanı olursam, 1976-1994 yılları arasındaki o muhteşem tabloyu yakalamak için çalışacağım. Sponsorlar sayesinde hentbolu şaha kaldıracağız. İnanıyorum ki, göreve gelirsek 1994 ruhunu yakalayacağız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

erdal eyüboğlu

Muhterem Kardeşim
Hentbol federasyonu Başkanlığına aday olduğunuzu internet sayfalarını okurken öğrendim.Pek memnun kaldım.Bu değerli kurumun Başkanlığına aday olmanızdan mutluluk duymaktayım.Kurumu çürümüşlüğe ve makam hırsına yok eden zihniyetin bir an evvel gönderilmesi için başarılar dilerim.H Erdal eyüboğlu .Eski Hentbol federasyonu as başkanı ve Eyüboğlu Spor kulubü kurucusu

02.09.2012, 16:08