Anasayfa > Ana Manşet, Bölge > Şerefsizlerin Avukatı

22.08.2012 Çar, 11:59

Reklam

AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, öldürülen PKK’lılar için “Etkisiz hale getirildi” yerine “Gebertildi” denmesi gerektiğini savundu. Aksak, “Kürt kardeşlerimizi bunlardan ayırıyoruz. Bunlar, baktığınız zaman ya satılmış beyinler ya Ermeni dönmesi çocukları ya da Suriye’den İran’dan ülkemize sızan alçaklardan başka bir şey değil.” dedi. Aksak’a BDP’den cevap geldi. BDP’li milletvekilleri, “İnsan cenazesine ’Geberdiler’ denmesini isteyen mahlukatın hayvani güdülere bile sahip olmaması ne acı.” dedi.

 

Ak Parti Erzurum İl Teşkilatı’nın Palandöken’de düzenlediği bayramlaşma törenine katılan Aksak, Hakkâri Kırıkdağ köyü yakınlarında PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 uzman çavuşun şehit olduğunu hatırlatarak, şöyle dedi: “Bunların hesabı çok ağır soruluyor. Sorulmaya devam edecektir. Hiçbir zaman yaptıkları yanlarına kalmayacaktır, kalmadı da bugüne kadar. Hepinizin bildiği gibi yakın tarihte 200’e yakın PKK’lı, bu kelimeyi kullanırken başka şeyler söylemek istiyorum ama bugün bayram, etkisiz hale getirildi.  Aslında bunun karşılığı ‘Gebertildi’ olmalıydı. Yani bunlara, bunun hesabının çok ağır sorulması lazım. Erzurum’da dolaşıyoruz. Hiç kimse, hiçbir yerde Kürt kardeşimle PKK veya PKK yandaşını eşit tutma gibi bir lükse katılmasın. Kürt kardeşlerimizi bunlardan ayırıyoruz. Bunlar, baktığınız zaman ya satılmış beyinler ya Ermeni dönmesi çocukları ya da Suriye’den İran’dan ülkemize sızan alçaklardan başka bir şey değil.” dedi.

 

ŞEREFSİZLERİ SAVUNDU

 

Daha Bayram günü ellerinde şeker dört musum çocuğunda aralarında bulunduğu  9 insanımızı  katleden Şerefsiz PKK’lıları savunan BDP MUş Milletvekili Sırrı Sakık olayı proveke etti ve Aksak’ın söylediklerini Kürt Halkı için söylemiş gösterdi. Şerefsizlerin avukatı Sakık Şunları söyledi:

“Bu ihniyetin, dün Uludere’de kaza sonucu yaşamını yitiren ve yaralanan askerleri kurtarmak için çaba gösteren köylüleri örnek göstererek, “Roboski’de (Ortasu) hak arayaşında olan insanların askerleri nasıl sırtlarında taşımak için birbirleriyle yarıştığını, onlar için nasıl Kürtçe ağıtlar yaktıklarını gördün mü? O ağıtların sesini duydun mu? Gör ki, duy ki utan. İnsanlığın ve İslamiyetin neresinde var ölüye hakaret. Ölüye saygısızlık, bu tam anlamıyla ırkçılık ve faşizimdir. Bundan sonra; Erzurum’da attığın nutukta söylediğin gibi, Kürtler’e sakın kardeşlerimiz kelimesini kullanma, Kürtlerin senin gibi bir kardeşe ne ihtiyacı vardır, ne de tahammülü”

YORUMLAR

Toplam 4 yorum bulunmaktadır.

Selim Sadak

O 9 insanın ne günahı vardı. Kürk kardeşlerimizin hangisi bu olay iyi olmuştur der. Sakık PKK savunuculuğunu bıraksın

22.08.2012, 12:09
uğur bayramoğlu

Lan şerefsiz sırrı sakık ben Kürdüm ve bu vatanı bu bayrağı senin gibi soysuzlara bırkamayacağız.Sen kimsin ki Kürtlerin hakkını savunuyorsun.Türk ve Kürt yüzyıllarca kardeş yaşamış bundan sonra da yaşayacaktır.Sizin gibi ermeni dölü olanlarda sizinle birlikte geberecektir..Türklere verilen hak ve özgürlükler neyse Kürt Laz Çerkez Ayırım yapılmadan verilmiştir.Kürt olarak son sözüm NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

22.08.2012, 12:10
Erdal AKPINAR

Uğur BAYRAMOĞLU kardeşime çok teşekkür ediyorum.Delikanlı mert bir insansın kardeşim.Senin gibi kürt kardeşlerimizle yüzyıllardır et ve tırnak gibiyiz ayrılamayız.Ama sSırrı SAKIK denen bu adi şahsiyetsiz satılmış ermeni evlatları aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar.Bu itlerin sonu gelmeden Türkiye rahat nefes almayacaktır.Herşeye rağmen MİLYARLACA HARKIRIYORUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

22.08.2012, 12:31
YUSUF ÖZDEMİR

Benim anlamadığım bunlar bukadar cesaretliya kanun önünde nasıl cüceleşiyorlar ağababalarına nediye mağdurları oynuyorlar .Neden asıl kimliklerini gizliyorlar. bu sırrrı haininin herkes ermeni olduğunu biliyor kafasını kuma sokunca kıçının görünmediğinimi sanıyor.

23.08.2012, 17:33