Anasayfa > Yazar > Sevgili Dostlar,

13.05.2013 Pts, 1:35

Sevgili Dostlar,

Reklam

Uzun bir aradan sonra, her yıl zevkle gerçekleştirdiğimiz  Uluslar arası Dadaş Film Festivalinin bu yıl, 8.yılını, 16 – 20 Mayıs 2013  tarihinde, Erzurum’da gerçekleşecektir. Bu haberi sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim.

 

Festival programı, her yıl olduğu gibi bu yılda önemli filmlere ve sanatçı konuklara, yazarlara, basın mensuplarına, akademisyenlere ev sahipliği yapacak.

 

Festivalin bu yılki teması: “Basın ve Sinema”. Ulusal Basın üyelerinden bir çok konuğu Erzurum’da aramızda göreceğiz. Bir de panelimiz olacak.

 

Sinemamızın değerli isimlerinden; Nebahat Çehre, Engin Çağlar, Eşref Kolçak, Şefik Döğen ve Abdurrahman Keskiner’e onur ödüllerini takdim edeceğiz.

 

Edebiyatçı, yazar, sinemacı Füruzan’ın aramızda olması ayrı bir onur kaynağı bizim için. Bu büyük usta, öğrencilerle, Erzurum’lularla bir söyleşi yapacak ve ayrıca ulusal yarışma jüri üyelerimizden biri olarak aramızda olacak.

 

Her zaman olduğu gibi yanımızda olan TRT’nin “Çocuklarla Haber Programı” Atölye çalışması ve TRT Çocuk kanalının hazırladığı çocuk filmleri gösterimi programımızda yer alacak. TRT Haber Programcısı Hasan Akgün, deneyimlerini bizimle paylaşacak.

 

Avrupa Birliği’nin, önemli kısa ve uzun metraj filmlerini ve konuklarını festivalde ağırlayacağız. Bu yıl, Eunic ve Erzurum Bilgi Merkezi’ini aramızda görmek, ayrıca mutluluk kaynağımız oldu.

 

Türk sinemasından yarışma filmleri, belgeseller, kısa filmler,  atölye çalışmaları ve afiş sergisi izleyiciyle buluşacak.

 

Hızla değişmekte olan çağımızın her alanda etkisini, gücünü gördüğümüz teknolojinin, sinemada ki etkisini, Sinema Okulumuzun beş değerli konuğundan biri olan Yapımcı – Yönetmen Ahmet Hızarcı’dan dijital sinema teknolojisini dinleyeceğiz.

 

Sinema Okulumuzda; Engin Çağlar’ın sinema deneyimlerini, Kurgu sanatçısı Alman Thomas Balkenhol’dan kurguyu, Gazeteci Sabahattin Ali’yi, yönetmen Metin Avdaç’tan dinleyeceğiz.

 

Festivalimizin hazırlanması ve gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Erzurum halkını, hemşehrilerimi gösterimlerimize bu vesileyle davet etmek istiyorum. Bütün gösterimlerimiz ücretsizdir. Birlikte olmak dileğiyle…

 

İyi seyirler!

 

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

eda Özkan

Merhaba.Dadaş Film Festivalini duyuyorum.Ancak sönük bir organizasyon sanıyordum.Ama bir hayli renkli oluyor sanırım.Ben bu tip etkinliklere ilgili olmamama rağmen Dadaş Film festivalinin içeriği ile ilgili en ufak bir fikrim yoktu.Dolayısıyla katılmadım.Böyle başarılı insanların katılımcı olduğunu bilsem gelirdim mutlaka.Bence tanıtım noktasında zaaflar var.Çok iyi tanıtılmalı bu festival.Hatta Türkiye genelinde tanıtılmal.En azından Doğu Anadolu genelinde sanat severleri toplamalı şehrimize.Yanılıyor muyum?

27.05.2013, 13:58
nil gürpınar

Sevgili Eda Özkan, Dadaş Film Festivali’ni duymuş olmanıza çok memnun oldum. Programlarımızı web sayfamızdan takip edebilirsiniz. Reklam konusunda maalesef başarılı olamadık henüz. Çok haklısınız. Herşey bütçe meselesi. Biz küçük bir bütçeyle büyük bir festival yapmaya çalışıyoruz. Programımızdan ödün vermiyoruz. Bize her şekilde yazabilirsiniz. Sizleri aramızda görmekten mutlu olacağız. Sanat dolu günler dilerim. Nil Gürpınar

03.06.2013, 1:03
Adem AKBAŞ

Bu Dadaş Film Festivalinin ilk başladığında görev almıştım nil abla belki hatırlar şöförlük yapmıştım o zamanlar çok güzeldi güzide sanatcılar erzuruma gelmişti nil abla ve ekibi sayesinde ilkinde bulunmak ve o havayı solmak benim için bir şeref idi Teşekkürler Dadaş kızı erzurum’u dünyaya güzel tanıttığın için

28.03.2014, 0:45