Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Seyit Konyalı’ya Bir Ödül Daha

03.11.2015 Sal, 9:49

Seyit Konyalı’ya Bir Ödül Daha

Reklam

Konya’nın Beyşehir ilçesinde yaşayan ve son yıllarda adını “bol ödüllü” fotoğraf sanatçısı olarak duyuran Seyit Konyalı’nın, ilçeye bağlı tarihi örenlere sahip Fasıllar Mahallesi’nde çektiği bir fotoğraf 942 fotoğrafçının 3 bin 306 eserle katıldığı yarışmada ikincilik derecesi elde etti.

Aktüel Arkeoloji Dergisi tarafından düzenlenen 2. Ulusal Arkeoloji Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı. “Anadolu’yu Fark Etme Zamanı” konulu yarışmaya Beyşehir’in Fasıllar Mahallesi’nde çekimini yaptığı (Atlı Kaya) “Fasıllar 2014” isimli eserle katılan Seyit Konyalı, jüri tarafından ikincilik ödülüne layık bulundu.

Konyalı’ya ikincilik derecesi 2 bin 500 liralık para ödülünü de kazandırdı.

Katıldığı yarışmalarda, Beyşehir ve Konya’nın ismini fotoğraf dünyasında duyurmayı gelenek haline getiren Konyalı, elde ettiği son başarı ile de bölgenin gururu oldu.

Anılan yarışmada birincilik ödülünü “Edirne Menhirleri-2013” isimli eseriyle İstanbul bölgesinden Ömer Şahin elde ederken, üçüncülük derecesinin sahibi ise “anide yaşam 2015” adlı eseriyle Zonguldak bölgesinden Osman Karamehmetoğlu oldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.