Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Şimdi de sinekli şehir olduk

04.08.2014 Pts, 11:23

Reklam

Bir bu eksikmiş gibi, şehrimizde bu sene hiç olmayan bir şeye şahit oluyoru(Z)m.

Etrafımız acayip bir şekilde sivri sinek kaynıyor. Nereden geliyor, nasıl bir anda bu kadar çoğaldı gerçekten de hayret  verici.

Ramazan ayında sıkça bu konuyu yazmam dile getirildi fakat Ramazan münasebeti ile pekte kalem oynatamamıştım.

Piknik alanları sivri sinek kaynarken şehir merkezinin de üniversitenin de eksiği yok.

En son Havaalanı yolunda uğradığım Aksakal Dinlenme Tesisleri’nde konuyu ilettiğim tesis sahipleri de en çok bu konudan muzdarip durumda.

Üstelik her gün fazlasıyla ilaçlama ekipleri piknik alanını ve piknik alanının dışını ha bire ilaçlıyor. Manevi ve maddi külfeti oldukça da büyük.

Şehir merkezinde ise durum hiç farklı değil.

Gez mahallesinde oturuyorsun aynı, Erzincankapı’ya uğruyorsun aynı.

İnsanlar bu yaz sıcağında camlarını açmaya korkar olmuşlar.

Üniversite ise piknik alanlarından da kötü.

Ağaçlıklar olsun , kortlar olsun , fakülteler olsun sivri sinek yuvası.

Ve malesef yetkililerin de herhangi bir önlemi ile karşılaşamadım.

Belediye Başkanımız Sayın Sekmen’in bu işe bir el atması lazım artık. Kişilerin bireysel çabalarına belediye olarak destek çıkılmalı , gece şehir baştan başa – ağaçlar ilk olmak üzere- ilaçlanmalıdır.

Şehir merkezinde her ne kadar göze batacak derecede sivri sinek oluşumuna sebebiyet veren çöp olmasa da sanırım şehrin etrafında – ovada ya da daha yakın bölgelerde – bir bataklık olmalı. Yetkililerimiz etrafta bir çalışma kesinlikle yapmalılar.

Çöp konusunda da yine Belediye ekiplerimiz ara sokaklara biraz daha ehemmiyet göstermelidir. Cadde üzerinde çöpler saniye aksatılmadan alınırken Çaykara’nın ara sokaklarındaki çöpler belli saate kadar bekletilmektedir.  İşçilerin elinden gelen bir durum olmasa da Belediye ek işçi ve seferle en azından bu yaz bu sorunu çözmelidir.

Varı yoğu bütün yazı sadece bir AĞUSTOS olan memleketime bari bu çok görülmemeli.Kahvehanelerde,evlerinde,iş yerlerinde, piknik alanlarında en azından bir ay milletimiz rahat ettirilmeli.

Kandilde simit, bayramda lokum dağıtarak seçmenine – şık ortalar açan Sayın Sekmen bu işi halledip en azından resmi maçlarda ilk golünü kaydetmelidir.-

                Hepimiz şimdi Belediyeden bir açıklama ve çalışma beklemekteyiz.

                Selam ve dua ile .

Meraklısına Not : Ramazan’da malesef ki şirazesini kaybetmiş şehrimizde olmayacak şeylerle karşılaşıp , şehir dışından gelen birçok misafirimize de bayağı bir reklam olduk.

Lokantalarımızın fırsatçı fiyatlarının yanında  cadde üzeri öylesine bir lokantanın sofrasında bir şeyle karşılaştık ki ; yemekten cam parçası çıktı. Misafirimizin dişi dolgusu parçalandı, dili kesildi.

Ve malesef zabıta hiçbir şey yapmadı.

Olurmuş çünkü böyle şeyler.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.