Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yaşam > Sime-Sen Erzurum İl Temsilciliği Açıldı

15.03.2014 Cts, 12:36

Sime-Sen Erzurum İl Temsilciliği Açıldı

Reklam

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında çalışan sivil memurların oluşturduğu Sivil Memurlar Sendikası (Sime-Sen) ErzurumTemsilciliği açıldı.

Bosna Caddesi Atayurt İşhanında faaliyet göstermeye başlayan sendikanın açılışına Genel Başkan Akif Tutkaç, Erzurum İl Temsilcisi Cahit Kaptan, Türk Harb-İş Erzurum Şube Başkanı Sefa Yılmaz ve üyeler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkan Akif Tutkaç, “2011yılında faaliyet göstermeye başladık. Diğer kamu ve kuruluşlarla aramızda çok büyük farklar var.13 bin 500 üyesiyle büyümeye devam ediyoruz. 8 ilde şubemiz bulunmaktadır. Türkiye‘de sendikacılık adına bembeyaz sayfa açmak için ve TSK içerisinde sivil memurların özlülük haklarımızın iyileşmesi için buradayız.” dedi.

Daha sonra açıklama yapan Sime-Sen Erzurum İl Temsilcisi Cahit Kaptan ise, Kolordu Komutanlığı, askeri hastane, askerlik daire başkanlığı, orduevi ve jandarma bölge komutanlığı gibi birimlerde çalışan sivil memurların sosyo- ekonomik haklarının daha iyi korunabilmesi amacıyla sendikalarını kurduklarını belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.