Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Sınıfta tacize 90 yıl hapis

17.08.2012 Cum, 4:48

Reklam

İlkokul 5. sınıfta okuyan altı öğrencisine tacizle suçlanan 20 yılık öğretmene toplam 90 yıl hapis cezası verildi. Yargıtay’ın rekor cezayı onaması durumunda tacizci öğretmen 27 yıl yattıktan sonra tahliye edilecek.

 

 

İstanbul Bayrampaşa’daki bir ilköğretim okulunda görev yapan 20 yıllık öğretmen İsmail T. 2009 yılında bazı öğrenci velileri tarafından savcılığa şikayet edildi. İsmail T. o dönem 5. sınıfta olan öğrencilerini kucağına oturtarak ya da elle tacizde bulunduğu, sınıfta porno film izlemekle suçlandı. Savcılığın talimatıyla gözaltına alınan öğretmenin bilgisayarına el konuldu. Yaşananların kendisine kurulan bir komplo olduğunu iddia eden İsmail T. 26 Mart 2009’da tutuklandı. Yargılama aşamasında Adli Tıp Kurumu çocukların ruh ve beden sağlıklarının bozulduğu yönünde rapor hazırladı. Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Raif Bıkmaz da iddianamesinde, İsmail T’nin çocukları, “Notlarınızı düşürürüm” ya da “Ailene söylersen döverim” diye tehdit ederek taciz ettiğini anlattı. Savcı, sanık hakkında toplam 108 yıl hapis istemiyle Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bilişim polisi ise mahkemeye gönderdiği raporunda sanığın bilgisayarında silinmiş dosyalar da dahil olmak üzere cinsel içerikli görüntü bulunmadığını bildirdi. Kendi çocuğunun da aynı sınıfta okuduğunu belirten İsmail T. son savunmasında “Çocukların ve ailelerinin ifadelerinde çelişkiler var. İddialar yüzünden 3 yıldır tutukluyum. Adaletinize sığınıyorum” dedi. Bakırköy 6. Ceza Mahkemesi, sanık öğretmene her bir öğrenci için 15 yıl, toplamda 90 yıl hapis cezası verdi.

 

 

 

BU CEZA REKOR KIRDI

Av. Aydeniz Alisbah Tuzkan: Bu da taciz davalarında, Türkiye’de alınan en yüksek ceza miktarlarındandır, bir rekordur. Cezanın artmasında mağdur sayısı önemli.

 

 

 

ERKEN TAHLİYE OLUR

Av. Zeki Bulgan: Sanık 28 yılını cezaevinde geçirdiği takdirde koşullu salıverilme hakkından yararlanıp denetimli serbestliğe alınacaktır. 3. yargı paketinden yararlanır.  STAR

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.