Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Sıradan Bir Sınıfı Bu Hale Getirdi

06.11.2015 Cum, 15:24

Sıradan Bir Sınıfı Bu Hale Getirdi

Reklam

Esenler’de bulunan bir okulda öğretmen olan Ahmet Naç, öğrencilere eğitim verdiği sıradan bir sınıfı, verdiği emekle bambaşka bir hale getirdi. İzin günlerinden feragat edip boya fırçasını eline alan öğretmen, velilerin yardımıyla o sıradan sınıfı adeta yeni baştan oluşturdu.

Esenler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na eğitim veren  Ahmet Naç, isimli öğretmen kollarını sıvayarak eğitim verdiği sınıfı bambaşka bir hale getirdi. Öğrencilerine okumayı, matematiği, müziği sevdirmek isteyen öğretmen sınıfı sıradan bir eğitim yerinden çıkartarak velilerle birlikte ortaya harika işler çıkardı. Azim dolu genç öğretmen, eline boya fırçasını alarak işe duvarları boyamakla başladı. Hayal gücünü sonuna kadar kullanan genç öğretmen, velilerin de yardımıyla haftasonu tatilinden feragat ederek öğrencilerine bu sınıfı hazırladı. Gitar, bağlama, rengarenk duvar rafları ve panoların bulunduğu sınıfta eğitim gören öğrencilerin mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.

“TÜRKİYE’DE BÜTÜN SINIFLARIN BÖYLE OLMASI GEREKİYOR”

Hayal gücünü kullandığını ifade eden genç öğretmen, “Bu fikir bir günde bir haftada ortaya çıkmadı. Araştırmalarım ve hayal gücümü kullanarak yaptığım bir çalışmadır. Çok güzel tepkiler alıyorum. Bu kadar gündeme gelmemesi gerekiyor aslında. Türkiye’de bütün sınıfların böyle olması gerekiyor. Burada yapılan şeyler maddiyatla yapılmadı. Burada kendi imkanlarımızla velilerin imkanlarıyla, tatillerimizde yaptığımız çalışmanın ürünüdür” dedi.

“ONLAR KURTULUŞ SAVAŞI’NDA İMKANSIZLARI BAŞARMIŞ”

Alilerle çok iyi iletişim kurduğunu ve onların yardımıyla sınıfı bu şekilde çevirdiğini belirten  Ahmet Naç, “Burada öğretmenin ön plana çıkması gerekiyor. Velilerle iletişim çok önemli. Velilerin hepsi Türk annesi. Onlar Kurtuluş Savaşı’nda imkansızları başarmış, bizim gururumuz olmuş Türk kadınları. Onlarla konuşarak, anlatarak bunların önemini bahsederek onların da bazı fedakarlık yapması gerektiğini onlara söyledik. Onlarda haftasonları çalışarak veliler, öğretmenler, idareciler elimizdeki imkanları zorlayarak bir şeyler yaptık” diye konuştu.

Sınıfı bu hale çevirmek için çok büyük paralar harcamadıklarını kaydeden genç öğretmen, “Kesinlikle çok büyük ücretler karşılığında yapılan şeyler değil. Biz öğrencimizin velisiyle birlikte boyadık” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.