Anasayfa > 5'li Üst Haber > Son seçim anketi! İşte yerel seçim anketlerinde son durum ve son anket sonuçları

06.03.2019 Çar, 16:23

Mahalli idarelerin yeni belediye başkanlarını belirleyecek olan 31 Mart yerel seçimleri için artık 1 aydan az bir zaman kaldı. Seçim öncesi en çok merak edilen konular da anketlerde hangi ilde kimin önde gittiği… Peki İstanbul son seçim anketinde hangi aday önde? Yine Adana, Eskişehir, Antalya gibi illerde de son seçim anketleri yapılmış durumda. İşte İzmir son seçim anketini de içeren yerel sçeim anket sonuçlar :

ORC Araştırma Şirketi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala İstanbul, Adana, İzmir, Eskişehir ve Antalya illerini kapsayan araştırmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

İSTANBUL’DA BİNALİ YILDIRIM İPİ GÖĞÜSLÜYOR

Seçimde sonucu en çok merak edilen kentlerin başında hiç kuşkusuz ki İstanbul geliyor. Yapılan araştırmaya göre; Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun yarıştığı İstanbul’da, aradaki fark 4 puanın üzerinde. Ankete katılanların yüzde 50,9’u tercihini Binali Yıldırım’dan yana kullanırken, Ekrem İmamoğlu’nu tercih edenlerin sayısı yüzde 46,6 olarak belirlendi.

ESKİŞEHİR’DE CUMHUR İTTİFAKINDAN BÜYÜK ATAK

Eskişehir’de yapılan araştırmaya katılanların yüzde 49,6’lık kesimi “Kime oy vereceksiniz?” sorusuna Yılmaz Büyükerşen yanıtını verirken, AK Parti’nin Adayı Burhan Sakallı’yı tercih edeceklerin oranı yüzde 48,5 oldu. Son durum Cumhur İttifakı’nın Eskişehir’de büyük bir atak yaptığını gösterdi.

ANTALYA ‘TÜREL’ DİYOR

Bir dönem CHP’nin kalesi olarak gösterilen, ancak 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’nin kazandığı Antalya’da yine Menderes Türel seçim yarışını önde götürüyor. Antalya son seçim anketine göre Menderes Türel yüzde 48.9 ile önde.

İZMİR’DE HDP DESTEKÇİSİ SOYER ÖNDE!

Aday belirleme sürecinde en çok tartışılan illerin başında gelen İzmir’de CHP’nin Adayı Tunç Soyer’in, önde olduğu görülüyor.

ADANA’DA CUMHUR İTTİFAKI FARK ATTI

2014 yerel seçimlerinde MHP’nin yüzde 33’lük oy oranıyla ipi göğüslediği Adana’da MHP Adayı Hüseyin Sözlü yarışı farklı önde götürüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.