Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Söz sırası bende

02.10.2013 Çar, 9:10

Söz sırası bende

Reklam

‘’Mühim değil güceneni, küseni

Allah sevmez haksızlığa susanı

Yozgat’ın Yerköylü Yetim Hasan’ı,

Susarsam Hakkını Helal Etmesin.’’

 

Dikkat! Bu yazı sitem, isyan ve çok sayıda cevap barındırır.

İsteyen bu yazıdan istediği şekilde alınır, isteyen bu yazıdan istediği şekilde ifade eder.

 

 

Okuma yetisi gelişmesine rağmen anlama yetisini kullanamayanlar yazımdan ve yazılarımdan uzak dursun. Zorla okutmuyoruz ya!

Kendime not: Aslında boşvereceksin özgür düşünce ortamını, memleketin yararını, edebiyatı, fikriyatı falan. Ya deli gibi Akp’yi savunacaksın ya da deli gibi küfredeceksin. İkisinin de maşallahı var.

 

 

‘’Ağlamadan, dillerim dolanmadan,

Yumruğum çözülmeden gecenin karşısında,

Şafaktan utanmayıp utandırmadan aşkı,

Üzerime yüreğimden başka muska takmadan

Konuşmak istiyorum.’’

 

 

 

 

En özel şairimiz üstad İsmet Özel ‘’Mazot’’ adlı şiirinde böyle diyor. Ben bir adım daha ileri gidip aslında üzerime yüreğimden başka muska takmadan konuşmak değil bizzat sövmek istiyorum. Kime mi sövmek istiyorum derseniz açık ve net diyeyim ki, Kim kime zerre iftira atıyorsa; kim kimi tanımadan yargılıyor yargılamayla da kalmayıp direkt idam ediyorsa, kim kimi tanımadan yaftalıyorsa, kim kimi eziyorsa, kim ‘’izm’lerin’’ ve ‘’gizli rantlarının’’ üzerinden prim yapıyorsa ona açık seçik sövmek istiyorum.

 

 

 

Dün ‘’ Hele Şükür Andımız Kaldırıldı ‘’ adında bir yazı yazdım. Yazının içeriği çok kişi tarafından bilinmese ve okunmasa da maşallah bir başlık ile çok güzel manipüle edilebildi. Yazı yazarken bile aslında bunların olacağını biliyordum çünkü bu ülkede okumak ve düşünmek yasaktır. Özgürlük ve demokrasi masalı eğer birileri ile aynı fikirleri savunuyorsanız vardır. Aksi halde bu kavramlar ‘’afili kelimelerden’’ başka bir şey değildir.

 

 

 

Hakkımda neler yazılmadı ki .  Ne devşirmeliğimiz kaldı, ne teröristliğimiz ne de yandaşlığımız. Oysaki daha önceki yazılarımda Akp’ye sataşınca, Ahmet Küçükler’i eleştirince ‘’çooook kıymetli’’ olmuştuk. Hoş birileri bir şeyler dedi diye öyle olduk ya da olacağız değil ya yine de eleştiriden öte birçoğunun terbiyesizliğine, hadsizliğine hatta ve hatta şerefsizliğine, çakallığına cevap vermek boynumuzun borcudur.

 

 

 

Elhamdülillah ne olduğumuzu, kim olduğumuzu Erzurum’da herkes bilir. Ailemde bellidir, soyum da sopum da. Ne kıvrıldım ne kıvırdım.  Gez Mahallesi’nden Üniversite’ye, Üniversite’den Erzincankapı’ya Gürcükapı’ya Mumcu’ya kadar kime gösterirsen Allah’a şükür temiz kâğıdımızı elinize verir ve gönderirler!

 

 

 

Bugüne kadar çok şükür ailem ve dost çayı dışında kimseden rant elde etmedim.

Allah’ın lütfudur galiba, bana yorum yapanlar, fişleyenler, hakaret edenler beni tanımasalar da öyle ya da böyle ortak dostlar vasıtası ya da bizatihi olarak hepsinin ne olduğunu bilirim.

 

 

 

Evinde çocuğuna lafını geçiremeyen, fakülte kantinlerinde kaba tabirle karı-kız işlerinden geri gelmeyen, şucuyum bucuyum diye ahkâm kesip başı içkiden kalkmayan, kalabalıklarda kabadayılık yapıp tenhalarda özür dileyenlerden, orada burada mafyacılık oynayandan, soyadıyla bir yerlere gelip, tanış tunuş ile var olan, Müslümanlıktan dem vurup başı secde görmeyen, Türk ve Türklükle ilgili atıp tutup şeklen ve manen Türk’e benzemeyen, hükümete sövüp kenardan köşeden işi götüren,  Caddede meşhur bir kitapçıda bir şeylere tepki gösterip, asıp kesip, iki polis görünce bir adres vermeye gelince tir tir titreyen adamlar şahsıma, soyadıma, yazılarıma, gazeteme, bilgime küfür etmeden önce kendilerine baksınlar.

 

 

Allah (c.c)  güzel vekildir ve havalede o’nadır. Bu yüzden bu konuda daha kelam etmeyeceğim, edenlerle de mahkeme-i Kübra’da hesaplaşacağım.

‘’Andımız’’ mevzusunda da yine son olarak birkaç kelam edip, bu bayağı, sıradan ve tamamen Faşist Alman-İtalyan özentisi bu metni rafa kaldıracağım.

 

 

 

Ekşisözlük gibi muhalefetin muhalefetten de öte zirvede yaşandığı bir sitede bile bu metnin kaldırılması Akp’nin yapıp yapabileceği en iyi iş olarak nitelendirilirken birileri ne hikmetse bu saçma metni ısrarla ve inatla savunmaktadır. Andımız ile Türklüğün ya da Türklüğünüzün yükseldiğini sanıyorsanız bayağı yanılıyorsunuz. Andımız bir Türklük metni falan değildir. Andımız kabul edin ya da etmeyin tek partili Kemalist vesayetin dayatmasından başka bir şey değildir.

 

 

Akp’nin Andımız’ı kaldırmasını şerh eden bir garip zihniyet var ki gülmekten öldüm. Sanki Andımız 10 yıllık Akp iktidarı ile çıkmış.

1933’den beri bu millet Andımız ile okullara girip çıkmadı mı?

 

 

E hani o zaman bu milletin doğruluğu? Çok çalışkanlığımız nerede? Küçüklerimizi sever, büyüklerimizi sayarız. O yüzden küçük büyük demeden –dünkü gibi-  sayar, söveriz. Diğerlerine hiç girmiyorum zaten.  İsmet Paşa, Cemal Gürsel, Hikmet Çetinkaya ve niceleri boşuna Kürtlere vura kıra asimile ettik-ettiğimizi sandık, onlar kart kurt sesinden geliyor, aslında dağlı Türkler ama kendilerini Kürt sanıyorlar falan demedi.

 

 

Allah aşkına önce okuyun, araştırın ve saygılı olun. Eleştiriye kendinizi kapatmayın. Yahu hiç olmadı Beğenmeseniz de saygılı olun.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.