Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Ştso Başkanı Geliş’ten ‘Seçim’ Değerlendirmesi

03.11.2015 Sal, 13:49

Ştso Başkanı Geliş’ten ‘Seçim’ Değerlendirmesi

Reklam

ŞIRNAK (İHA) – Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (ŞTSO) Başkanı Osman Geliş, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geliş, seçimlerin Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek, “Geçmişteki sıkıntıları göz önünde bulundurup, ülkemizin birliğine, beraberliğine bütün siyasilerin katkı sunmasını bekliyoruz. Çözüm mercii olan mecliste herkesin bu son aylarda yaşadığımız olumsuzluklardan ders alarak, herkesin yapıcı, sağduyulu ve mantıklı bir şekilde birliği, beraberliği desteklemesini bekliyoruz. Toplumsal kutuplaşmaya son vererek, ortak akılda buluşmaları ülkenin geleceğine ışık tutacaktır. Biran önce ülkemizin koşullarına artık cevap vermeyen ve dar gelen yeni bir Anayasa’nın meclis gündemine alınması iş camiamızın ortak beklentisidir” dedi.

Türkiye’nin geleceğine katkı sunacak çalışmalara ve çabalara destek verilmesini beklediklerini anlatan Geliş, “Çözüm süreci için de, bu yaklaşımlar olursa, yapıcı adımlarla geçmiş olumsuzlukları tecrübe edinerek, olumlu bir katkı sunacağına inanıyorum. Bir partinin düşüp biri yükseliyorsa bundan ders çıkarmak lazım. Herkesin haziran sonuçlarını ve kasım sonuçlarını göz önüne koyup, ona göre kendini gözden geçirmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’yi bir bütün olarak görmemiz lazım. Bugün bir bölge sıkıntı yaşıyorsa ülkenin hepsine yansıyor. Türkiye’ye bölge bölge olarak değil, bir bütün olarak bakıp, ülkenin geleceğine katkı sunacak birliği ve beraberliği yakalamamız lazım” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.