Anasayfa > Kültür-Sanat > Suat Ersoy, Aşkın Mevsimini Bozdu

03.11.2015 Sal, 13:25

Suat Ersoy, Aşkın Mevsimini Bozdu

Reklam

Türk Pop Müziğinin yeni sesi Suat Ersoy, single çalışması olan “Aralık” ile aşkın mevsimini bozdu. Kasım’da Aralık şarkısıyla müzikseverlerle buluşan Suat, ’’Kasımda aşk başka falan değil Aralığa kadar sürer’’ ifadesi ile Aşkın mevsiminde ezberleri bozdu.

“Aralık” şarkısının söz ve müziği Suat Ersoy’a ait, aranjesi ise Emre Bayar imzası taşıyor. Çekimleri Karaköy ve Sirkeci’de gerçekleştirilen klibin yönetmenliğini Emre Taptık üstlendi. “Aralık” PDND Müzik etiketi ile müzikseverlerle buluştu. Suat Ersoy 26 Ağustos 1983’te İstanbul’da dünyaya geldi. Üsküplü bir ailenin ortanca çocuğu olan Suat Ersoy, müziğe olan yeteneğini annesi Makbule Hanım’ın keşfetmesiyle eğitimlerine lise yıllarında başladı. Mithat Özyılmazel, Cahit Deniz, Mustafa Sağyaşar gibi Türkiye’nin önemli müzik adamlarından aldığı repertuvar dersleriyle müzik çalışmalarına hız verdi. Müzik ruhunu öğrendikleriyle birleştirerek bestecilik ve söz yazarlığı yönünü ortaya çıkaran Suat Ersoy, bu süre zarfında daha çok yazmayı ve biriktirmeyi bekledi.

Suat Ersoy güçlü yorumu ve hafızalarda yerini alacak “Aralık” şarkısı ile müzikseverlere adından bir hayli bahsettireceğe benziyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.