Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Sağlık, Slayt Haber > Sude Naz, yürümek için yardım bekliyor

08.12.2014 Pts, 13:54

Sude Naz, yürümek için yardım bekliyor

Reklam

Erzurum’da yaşayan doğuştan engelli 7 yaşındaki Sude Naz Polat, arkadaşları gibi okula yürüyerek gidip gelmek istiyor. Doktorlar, minik Sude Naz’ın yürümesi için 2 bin 500 TL değerindeki ‘İsveç Kilidi’ cihazının gerekli olduğunu söyledi. 
Geçtiğimiz günlerde İHA’nın gündeme getirdiği “Annenin yürek burkan dramı” başlıklı haberle sesini duyuran ve ardından hayırsever vatandaşlarla program sunucusu Esra Erol tarafından akülü araba ve tekerlekli sandalye hediye edilen 7 yaşındaki Sude Naz Polat, gerekli yardımlar yapılırsa ilk defa yürüme sevinci yaşayacak. 
Erzurum’un Merkez Yakutiye ilçesinde yaşayan ve doğuştan yürüme engelli olarak annesinin sırtında okula giden 7 yaşındaki Sude Naz ve annesinin hayat hikayesi yürek dağlamıştı. Erken doğum olması nedeniyle doğuştan yürüme engelli olan minik Sude Naz’ın 7 yıl sonra ilk kez gerekli cihazlar yardımıyla yürüyebileceği haberini veren doktorlar, Polat ailesini umutlandırdı. Bu yıl okula başlayan ilk annesinin sırtında daha sonra hediye edilen akülü arabayla okulu gidip gelen Sude Naz, eğer 2 bin 500 TL değerindeki ‘İsveç Kilidi’ cihazı yardımı yapılırsa artık arkadaşları gibi kendi başına yürüyerek okula gidebilecek.
Önceleri kızını sürekli sırtında okula götürdüğünü ifade eden anne Mine Polat, daha sonra hayırseverler tarafından hediye edilen akülü arabayla götürdüğünü, fakat artık kızının yürüyebilme ihtimalinin olduğunu söyleyerek hayırsever vatandaşlardan yardım istedi.

KIZIM, 2 BİN 500 TL DEĞERİNDEKİ CİHAZLA 7 YIL SONRA İLK DEFA YÜRÜME SEVİNCİ YAŞAYACAK
Anne Mine Polat, ”Sude Naz’ı önceden okula sırtımda götürüp getiriyordum. Daha sonra hayırsever vatandaşlar tarafından kızıma akülü araba verildi ama akülü arabayla da otobüslere rahat bir şekilde binemiyorum zor oluyor. Hem kızımı hem de arabayı taşıyamıyorum. Sude Naz’ın doktorlarıyla görüştük. Sude Naz’ın yürümesinin mümkün olduğunu fakat bunun için ‘ İsveç kilidi’ gerekli olduğunu söylediler. Kızımın yürümesi için gerekli olan cihazı almaya çalıştık ama babasının işi olmadığı için alamıyoruz. Buradan hayırsever vatandaşlardan yardım istiyorum her şey kızım Sudenaz’ın yürümesi için. Bir anne olarak kızım için yardım istiyorum. Kızım doğduğundan beri yürüyemiyor. Şuanda 7 yaşında ama ben olmadan tek başına adım bile atamıyor. Doktorlar, Sudenaz’ın yürümesinin mümkün olduğunu fakat bunun için İsveç kilidi yürüme bandının gerekli olduğunu söylediler. Doktorların söylediği cihaz 2 bin 500 bin TL civarında ama bizim maddi durumumuz yok kızımın yürümesi için yardım bekliyorum” dedi.
Annesinin yardımı olmadan tek bir adım dahi atamayan 7 yaşındaki minik Sude Naz, hayırsever vatandaşlardan yürümesi için gerekli olan cihazı istedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.