Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Süper Kupaya Süper Önlem

10.08.2012 Cum, 14:10

Reklam

Erzurum’da hafta sonunda Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa finali öncesi toplanan Spor Güvenlik Kurulu, alınan tedbirleri masaya yatırdı.

 
Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda taraftarların stadyuma gelişi ve takımların stadyuma gelirken kullanacakları güzergahlar yeniden değerlendirildi. Toplantıda konuşan Vali Öztürk, “Hafta sonunda yapılacak olan Süper Kupa maçının son hazırlıklarını gözden geçirmek için bugün toplantı yapıyoruz. Stadyumda hummalı bir çalışma yürütüldü. Güvenlik kuvvetleri takviyelerle güçlendirildi. Tatbikat yapılacak, varsa eksiklikler tamamlanacak. Maç öncesi ve maç günü uyarılarımız var. Karşılaşma günü Atatürk Üniversitesi kavşağından stadyuma kadar trafik kapatılacak. Taraftarlar için ring halinde servisler kaldırılacak. Stadyuma yasak maddelerin girişine izin verilmeyecek. Çakmak ve bozuk para alınmayacak. Bin 543 güvenlik görevlisini stadyumda görevlendirmeyi planlıyoruz. Gerekirse jandarmadan da destek kuvvet alabiliriz. Şimdilik bir başka tedbiri öngörmüyoruz. Yarın bu konuda tatbikat icra edilecek” diye konuştu.

“BİBER GAZININ GEREKSİZ YERE SIKILDIĞINI SANMIYORUM”
Vali Öztürk, dün bilet sırasında yaşanan arbedede polisin taraftarlara biber gazı ve copla müdahalesiyle ilgili soruya ise, “Biber gazının gereksiz yere sıkıldığını sanmıyorum. Kavganın önlenebilmesini gerektiren müdahale şartlarından birisi. Ben orada değildim, oradaki arkadaşlarımız öyle öngörmüşler. Biber gazı yasal müdahalelerden birisi. Ölçüsü az olur çok olur. Orada bir kargaşa yaşandı, bilet kuyruğunda durup dururken olmadı” cevabını verdi.

 
Vali Öztürk başkanlığında yapılan toplantıya Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Akgün ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Bu arada, Galatasaray ve Fenerbahçe takımları müsabakanın oynanacağı stadyuma ayrı ayrı güzergahları kullanarak gelecekler. Taraftarlar ise Atatürk Üniversitesi kavşağından itibaren yolun trafiğe kapatılması nedeniyle bu noktalardaki ring seferlerini kullanarak stadyuma gelecekler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.