Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Tabanca’nın Keşfi miydi, Kılıç’ı Unutturan ?

09.06.2014 Pts, 8:13

Reklam

Üç aylık bir gecikme ile, beş yıllık il başkanlığı görevine yazılı bir açıklamayla son verdi Sn. Murat Kılıç… Üç ay önce istifa etmemesine nasıl tepki gösterdiysem, şimdi de istifa etmesine o denli tepki gösteriyorum.

 

Ani bir şekilde verilen bu kararın zihinlerde birçok soru işareti doğurduğunu tahmin edebiliyorum. Silin o soru işaretlerini ! Derin düşüncelere girmeye gerek yok. Çünkü ; Bu durumun strateji ile uzaktan yakından alakası yok.Dün Kılıç’ı başkan yapan güçler, bugün bunu uygun görmedi.Hiç şaşırmadım ! Murat Kılıç’ın üstünün çizildiği Belediye seçimlerinde belli değil miydi zaten ?

 

 

 

Bu tutum yalnız Ankara’dan değildi elbet.  Gözlemlerime göre ona karşı çevresinin de ciddi bir değişimi söz konusuydu. Kendisi ile, Belediye Başkan adayları belirlendiği tarihte üniversitede bir gece de karşılaştık. Gazeteci/Yazar Vedat Refayeli ile yan yana otururken Ak parti mensupları içeri kalabalık bir şekil de girdi. Başkan Sekmen yeni gelmişti Erzurum’a…Bizlerle görüştükten sonra kendilerine ayrılan koltuklara geçtiler.Murat Kılıç hariç ! Neden mi ? Sağa döndü yer yok, sola döndü yer yok.Ve ne üzücü ki bir tane oralı olan bile yok ! Yahu bu adam il başkanı kalkıp yer verin diyen bile yok ! Kılıç oturmak için arka koltuklara yönelmişken Vedat Refayeli bu ayıba karşı ayaklanıyor ve hemen yanım da oturduğu koltuğunu veriyor. Diyorum ya bunları gördüğüm için istifanın bu kadar gecikmesine tepkiliyim !

 

 

 

Bakın değerli okurlar ! Bir İl Başkan’ı, Belediye Başkanlığına aday oluyor ve kabul görmüyorsa bunun adı İstifa demektir ! Biz bunu beklemiştik Kılıç’tan ama üç ay önce. Genel merkezin isteği ile değil tamamen kendi hür iradesiyle…

 

 

 

Ben Murat Kılıç’ı çok tanımam. Bu yüzden haksızlık yapıldı demem ismine değil, isminin önünde ki sıfata, Başkanlık koltuğunadır.

 

 

 

Hala bu durumun vekillik öncesi bir strateji olduğunu düşünüyorsanız… Dün İl başkanını Belediye başkanı yapmayan güçler, yarın önünde başkan kimliği olmayan Kılıç’ı milletvekilliğine getirirler mi, bunu size bırakıyorum artık…

 

 

 

Ne diyelim Kılıç kınına iki yıl sonra çıkarıp savaşmak için sokulduysa ne ala, ama ben diyorum ki Kılıç’ın kınına sokulma sebebi  tabancanın keşfedilmesinden kaynaklıdır.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.