Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Tarihi Taşköprü’yü Süsleyen Atatürk Posterine Saldırı

04.11.2015 Çar, 10:24

Tarihi Taşköprü’yü Süsleyen Atatürk Posterine Saldırı

Reklam

Adana’da, tarihi Taşköprü üzerine asılan dev Atatürk görseli, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümü nedeniyle dünyanın hala kullanılan en eski köprüsü olarak bilinen Taşköprü’nün güney yakasına, üzerinde “Cumhuriyet Net Duruş İster” yazısı ve Türk bayrakları ile Atatürk görsellerinin yer aldığı bir platform yerleştirdi.

Dev platformun üzerinde bulunan Atatürk görseli, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından parçalanarak tahrip edildi. Abdullah Ölmez (71) isimli bir vatandaş, Atatürk görseline yapılan saldırıyı 2 gün önce fark ettiğini ve hemen Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak ihbarda bulunduğunu kaydetti. 2 gün boyunca hiçbir yetkilinin saldırının peşine düşmediği gibi görseli de onarmadığını belirten Abdullah Ölmez, “Çeyrek asrı aşkın yılları devirdim, böyle bir şey görmedim. 2 gün boyunca aramadığım yer kalmadı, ne gelen var ne giden” diyerek saldırıya ve ihmalkarlığa tepki gösterdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.