Anasayfa > Dünya, Slayt Haber > Tasarı komiteden geçti

11.04.2014 Cum, 0:59

Tasarı komiteden geçti

Reklam

ABD Senatosu’nun Dış İlişkiler Komitesi’nde görüşülen S.RES.410 sayılı Ermeni Soykırımı karar tasarısı 12’ye 5 oyla kabul edildi. Tasarının Kongre sürecinden geçmesi için tatile girilmeden yarın akşama kadar Senato Genel Kurulu’nda ele alınması gerekiyor.

 

ABD Kongresi’nin Senato Dış İlişkiler Komitesi, planlandığı gibi TSİ 21.00’de başlayan iş toplantısına Ermeni Soykırımı ile ilgili verilen tasarıyı görüşerek başladı. Karar tasarısının oylanmasından önce ise Komite Başkanı Demokrat Partili New Jersey Senatörü Robert Menendez, tasarının geçmesini kolaylaştırmak için iki farklı girişimde bulundu. İlk olarak tasarının metninde Türkiye’yi hedef alan ifadeler bir ek teklifiyle çıkarıldı. İkinci olarak da Ermeni Soykırımı iddialarının Ruanda Soykırımı ile birlikte ele alınmasını sağlayacak bir oylama takvimi hazırladı.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Hüseyin Vanlıoğlu

ABD. kendi igrenç tarihine baksın 1960.dan 1973. kadar veitnamda milyonlarca insanı yok etti 25.ton salıngazıyla misket ve napalm bombalarıyla . özgürlük ve demokrasiyi kalkan ederek Irakı kan gölüne çevirdi afganistanı aynı şekilde kangölüne çevirdi daha öncesi milyonlarca kızılderiliyi yok etti japonyaya attıgı Atom bombalarıyla yüz binlerce japonu yok etti .onun enciyosu Lanetli kavim israil hala filistinde katliama devam ediyor.. müslüman Türk milletinin anlı açıktır kendi anlındaki katliamcı kara lekelere baksınlar.

12.04.2014, 21:54