Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > Bomba elinde patladı

10.02.2013 Paz, 22:27

Reklam

Diyarbakır’da  bebek katili Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü olan 15 Şubat öncesi kent merkezinde, akşam saatlerinde yasadışı gösteriler yapıldı.

 

Yüzleri maskeli gruplar, lastik yakarak polise taşlarla saldırdı. Saat 20.30 sıralarında Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesi’nde de gösteri yapan çocukları dağıtmak üzere giden bölgeye giden güvenlik güçleri, ilginç bir olayla karşılaştı. 20 yaşlarında olduğu belirtilen bir kişinin taşıdığı el yapımı bomba, üzerinde patladı. Adı belirlenemeyen kişi yaşamını yitirdi.

CEP TELEFONUNDAN KİMLİĞİ TESTİP EDİLECEK
Emniyet yetkilileri, patlama ile birlikte kafası yanan kişinin, kulağının koptuğu, el ve vücudunun çeşitli bölgelerinde yanma ve kopma meydana gelen eylemcinin cesedi,  Diyarbakır Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ceset üzerinden kimlik çıkmazken, polis  üzerinde bulunan cep telefonundan kimliği tespit etmeye çalışıyor.

 

 

TAKSİDE 39 MOLOTOF VE 2 BOMBA
Polis ekipleri, patlamanın meydana geldi Şehitlik Mahallesi 24’ncü sokakta inceleme yaparken, şüphe üzerine durdurulan ticari bir takside 30 adet molotof kokteyli ve 2 adet el yapımı bomba buldu. Gözaltına alınan taksi şoförü sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Her iki olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, Emniyet telsizinden görevli tüm polis memurlarının dikkatli olmaları konusunda sürekli uyarı anonsları yapılmaya başlandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.