Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Tatvanname 2015 Kitabı İçin İstişare Toplantısı Düzenlendi

07.11.2015 Cts, 8:24

Tatvanname 2015 Kitabı İçin İstişare Toplantısı Düzenlendi

Reklam

Bitlis’in Tatvan ilçesinin geçmişten günümüze sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminin yanı sıra tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan Tatvanname isimli kitabın 2015 baskısı için Tatvanname proje ekibi ile istişare toplantısı yapıldı.

Tatvan Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezi’nde İlçe Kaymakamı Murat Erkan başkanlığında yapılan istişare toplantısında daha öncesinde 2013 ve 2014 baskısı yapılan Tatvanname kitabının 2015 baskısının da yapılması yönünde karar alındı. Yapılan toplantıda ayrıca, kitap içeriğinde yapılacak değişikliklerle ilgili fikir alışverişinde bulunularak, en kısa sürede gerekli alt yapının tamamlanarak çalışmalara başlanması kararlaştırıldı. Yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Murat Erkan, Tatvan’ın tanıtımına büyük katkı sağlayan Tatvanname kitabının 2015 sayısının da buna katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Tatvanname proje ekibi ile yapılan istişare toplantısı neticesinde Tatvanname 2015’in de baskı kararı alındığını kaydeden Kaymakam Erkan, “Tatvan’ımızın geçmişten günümüze sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminin yanı sıra tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan Tatvanname kitabının daha öncesinde 2013 ve 2014 baskılarını yapmıştık. Bu da tanıtım anlamında ilçemize büyük katkı sunmuştu. Bu anlamda kitabın 2015 baskısını yapma kararı aldık. Bu kitabında yine tanıtıma büyük katkı sunacağına inanıyorum. Tatvanname 2015 baskısı için gerekli alt yapıyı tamamlayarak önümüzdeki günlerde tasarım çalışmalarına başlamış olacağız. İnşallah kısa sürede kitabımızın 2015 serisi de basılmış olacaktır” dedi.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise, Tatvan’ı tanıtma amacıyla yapılan çalışmaya belediye olarak kendilerinin de katkı sunacaklarını belirtti. Düzenlenen istişare toplantısına Kaymakam Murat Erkan, Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Görevlileri Doç Dr. Mehmet Demirtaş ve Oktay Subaşı’nın yanı sıra Tatvanname proje ekibi katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.