Anasayfa > Ekonomi, Gündem, Öne Çıkan Haberler > Tav Ciroyu Yükseltti

06.11.2015 Cum, 19:24

Tav Ciroyu Yükseltti

Reklam

Havalimanı işletmecisi TAV, 2015 yılının ilk dokuz ayında yolcu sayısını yüzde 8 artırırken cirosunu yüzde 14’e yükseltti.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, 2015 yılının ilk dokuz ayında yolcu sayısını yüzde 8 artırırken cirosunu yüzde 14’e yükseltti. İlk 9 ayda 822 milyon avro ciro açıklayan TAV, aynı dönemde amortisman ve vergi öncesi faaliyet kârını ise yüzde 21 artırarak 395 milyon avroya çıkarttı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, “Beklentilerimize uygun bir şekilde 2015 yılı TAV Havalimanları için hem faaliyetler hem de finansal sonuçlar anlamında oldukça iyi geçiyor. İlk 9 ayda hizmet verdiğimiz havalimanlarında ağırladığımız yolcu 78 milyona ulaştı ve toplam yolcu sayımızı yüzde 8 artırdık. İstanbul Atatürk’te ise dış hat yolcumuz yüzde 11 artış kaydetti” dedi.

Havalimanı is¸letmeciligˆinde Tu¨rkiye’nin dünyadaki lider markası TAV, havalimanları bugün Türkiye’de I·stanbul Atatu¨rk, Ankara Esenbogˆa, I·zmir Adnan Menderes ve Gazipas¸a-Alanya Havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın U¨sku¨p ve Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine, Hırvatistan’ın Zagreb havalimanlarında hizmet sunuyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.