Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Tekkeköy 1 Kasım’da Tarih Yazdı

03.11.2015 Sal, 16:26

Tekkeköy 1 Kasım’da Tarih Yazdı

Reklam

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde AK Parti 1 Kasım genel seçimlerinde oyunu arttırmasının yanında, ilçe tarihinde en büyük oy oranına ulaşarak tarih yazdı.

1 Kasım seçimlerinde oyunu arttıran ilçelerden bir diğeri de Tekkeköy oldu. İlçe tarihinin en büyük oy oranına 1 Kasım genel seçimlerinde AK Parti alarak, Samsundaki ilçeler arasında oyunu arttıran üçüncü ilçe oldu. Pazar günü yapılan genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi 20.706 kişiden oy alarak 65 oranı ile ilçe tarihinin en yüksek oy oranına ulaştı.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yaptığı açıklamada, “Halkımız 1 Kasım genel seçimlerinde istikrarın devamı için AK Parti’ye yüzde 49,5 oy oranında oy verdi. Partimiz bu genel seçimlerde 3 muhalefet partisinin aldığı oy oranından daha fazla oy alarak tek başına iktidar oldu. İl teşkilatımız, ilçe teşkilatlarımız, milletvekili adaylarımız ve gece gündüz demeden çalışan AK Parti sevdalılarımız ile Samsun’da oylarımızı yüzde 11 oranında arttırdık. Bizler de Tekkeköy ilçemizde gece gündüz demeden kapı kapı, cadde cadde gezerek, tüm evlerin kapıları çalarak vatandaşlarımıza ulaştık. Onlarla tokalaşıp göz göze geldik. Esnafımız ve sanayicimiz ile bir araya geldik, girilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmadık. 7 Haziran seçimlerindeki oy oranımızı 1 Kasım seçimlerinde yüzde 13 puan daha arttırdık. İlçemiz tarihinde yüzde 65 oy oranı ile genel seçimlerde tarih yazdık. Samsun’da oyunu en çok arttıran üçüncü ilçe olduk. Bu zafer hepimizin ortak zaferidir. 1 Kasım genel seçimlerinden tek başına iktidar olarak çıkmamızdan herkes çok memnun. Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de halkımız huzurlu. Ekonomideki olumlu hava esnafımızı da sevindirdi. Hizmetlerin ve istikrarın devam edecek olması ülkemizde ve ilçemizde bayram havası oluşturdu. 1 Kasım genel seçimlerinin sonucu hepimizin ortak zaferidir. Ülkemiz genelinde yüzde 49.5 ilçemizde ise yüzde 65 oranında oy almamızda herkesin bir katkısı var. Özellikle gece gündüz demeden bizimle seçim çalışması yürüten Analarımız, bacılarımız, ablalarımız, kadın ve gençlik kollarımız, ilçe teşkilatımız, meclis üyelerimiz, AK Parti’ye gönül veren sevdalılarımız ve oyları ile desteğini esirgemeyen tüm halkımıza teşekkür ederim. Allah 1 Kasım genel seçimlerini hayırlı uğurlu etsin. Tek partili hükümeti yeniden vatana millete hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.