Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Tekli: “Şimdi Kaybettiğimiz Zamanı Telafi Etme Dönemi”

02.11.2015 Pts, 10:00

Tekli: “Şimdi Kaybettiğimiz Zamanı Telafi Etme Dönemi”

Reklam

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 1 Kasım seçimlerinde sandıktan istikrar kararı çıktığını belirterek, “6 aydır ekonomi durmuş, iş dünyası karamsarlık içerisindeydi. Şimdi kaybettiğimiz zamanı telafi etme dönemi” dedi.

MTOSB Başkanı Tekli, yazılı bir açıklama yaparak 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Tekli, iş dünyası olarak yaklaşık 6 aydır seçim gündeminden çıkamadıklarını dile getirerek, “6 aydır ekonomi durmuş, iş dünyası karamsarlık içerisindeydi. 1 Kasım seçimlerinde sandıktan tek başına iktidar, yani istikrar kararı çıktı. Milletimiz, AK Parti’ye bir kez daha tek başına ülkenin idaresini teslim etti. Şimdi geçmişi unutup çok çalışma zamanı. Şimdi kaybettiğimiz zamanı telafi etme dönemi” ifadelerini kullandı.

İş dünyası olarak sorumlulukların bilincinde olduklarını da vurgulayan Tekli, yeni kurulacak hükümetten beklentilerini de şöyle dile getirdi: “Hükümet partisinden tek beklentimiz ise bir an evvel ekonomik istikrarın sağlanması ve ülkenin geleceğine yönelik projelerin hayata geçirilmesidir. İş dünyasının siyasi belirsizlikten dolayı ötelediği yatırımlarına hız kazandıracağı, Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde yeni yatırımların, yeni istihdam alanlarının açılacağı kanaatindeyiz. Umarız 1 Kasım Genel Seçim sonuçları ülkemize hayırlar getirir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.