Anasayfa > Kültür-Sanat > Teksaslı Çocuklar Ankara Misketi Oynadı

16.07.2012 Pts, 16:06

Teksaslı Çocuklar Ankara Misketi Oynadı

Reklam

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın Erzurum ayağında, yabancı çocukların sahne performansları adeta nefes kesti. Teksaslı çocuklar Ankara misketi oynarken, Avusturalyalı çocuklar “Teyo Emi” tiplemesiyle stadyumu dolduran Erzurumluları kahkaha krizine soktu.

 

Yeni Erzurum Stadyumu’nda düzenlenen 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın Erzurum etkinliğinde 12 ülkeden 80 çocuk sahne aldı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da izlediği gecede yabancı çocuklar, Erzurumluları adeta mest etti. İlk olarak sahneye çıkan Teksaslı grup, oynadıkları Ankara misketi ile büyük alkış aldı. Daha sonra yabancı çocuklar birbirinden güzel eserleri Türkçe olarak seslendirdi. Erzurumlu sanatçı Cumhur Seval’in “Teyo Emi” tiplemesini canlandıran Avusturalyalı çocuklar Abudallahı Shire ile Osman Warsame, stadyumu tıklım tıklım dolduran Erzurumluları kahkahaya boğdu.

 

Yaklaşık 2.5 saat süren programın sonunda 80 çocuk, toplu halde sahne alarak, “Yeni Bir Dünya” adlı şarkıyı seslendirdi. Gece, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.