Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Teröristlerin idam edilmesini istiyor musunuz?

12.09.2012 Çar, 23:19

Reklam

BBP tarafından 29 ilde kurulacak sandıklarda vatandaşlara ”PKK’lı teröristlerin idam edilmesini istiyor musunuz?” sorusu yöneltilecek.

 

BBP’den yapılan açıklamaya göre, anket, 15 Eylül 2012 Cumartesi günü, 09.00-18.00 saatleri arasında Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Bingöl, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Denizli, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Mersin, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Ordu, Şanlıurfa, Osmaniye, Tekirdağ, Trabzon ve Yozgat illerinde gerçekleştirilecek.

 

 

Noter huzurunda kurulacak ve açılacak sandıklarda vatandaşlara ”Teröristlerle kucaklaşan devlete, millete meydan okuyup, hukuku hiçe sayan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ‘evet’ diyor musunuz?” sorusu da sorulacak.

 

 

Sonuçlar hem kamuoyu hem de TBMM ile paylaşılacak.

 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yaptığı açıklamada, hükümetin söylemlerinin aksine, vatandaşların teröristlerin idam edilmesini ve TBMM’nin prestijini düşüren milletvekillerinin de dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmasını talep ettiklerini söyledi.

 

 

”PKK’nın TBMM’deki siyasi uzantılarının devlete ve millete açıkça meydan okuyup, ”racon kestiğini”, PKK’lı militanlarla sarmaş dolaş görüntülerin de vatandaşlarda öfke yarattığını” ifade eden Destici, bu sebeple anket düzenlemeye karar verdiklerini bildirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.