Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Terörü ezeceğiz

12.11.2012 Pts, 6:13

Reklam

Başbakan Erdoğan, törenin ardından Trabzon’a geçti, havaalanında, kazada şehit olan Jandarma Kıdemli Çavuş Hakan Gemici ile Uzman Onbaşı Yusuf Tüfekçi’nin yakınlarıyla görüştü.

 

Daha sonra havalimanından çıkan Erdoğan, kendisini ‘Başbakanlık yakışır size’ pankartlarıyla bekleyen vatandaşları selamladı. Terörle mücadelenin kararlı şekilde devam ettiğine ve edeceğine vurgu yapan Erdoğan, ‘Bedeli, dünyada olduğu gibi bizde de ağır, fakat bütün bunlara rağmen milletimizin istediğini muhakkak er veya geç başaracağız. Çünkü bizim niyetimiz samimidir. Yeter ki biz milletçe bir olalım, beraber olalım, dayanışma içerisinde olalım. Sonunda inşallah terörü biz ezeceğiz’ dedi. Erdoğan, karayoluyla Rize’ye geçti.

 

 

Bunlar blöf şantaj, şov
Erdoğan BDP’li vekillerin katıldığı açlık grevleri için, ‘Açlık grevleri, ölüm oruçlarıydı, şantajdır, blöftür, şovdur. Şimdi de milletvekilleri yapıyormuş. Ne yapıyorlarsa yapsınlar. Şantaj karşısında boyun eğmeyiz. Sağlıkla ilgili gerekli müdahaleyi yaparız” dedi.
İdam konusu
Son günlerde idam cezasına ilişkin açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Erdoğan şöyle konuştu: Endonezya’da ‘Öldürmeler karşısında gerekirse idam cezası masaya getirilmeli’ dedim. Çünkü devletin, öldüreni affetme yetkisini kendimizde görmüyoruz. Bu yetki öldürülenin ailesine aittir. Bununla ilgili düzenlemeleri yapmak gerekir. Bugün ABD’de idam var, Rusya’da, Çin’de, Japonya’da var. Bunlar BM Güvenlik Konseyi’nin ağırlıklı üyeleri. Yani Fransa, İngiltere hariç diğerlerinde var. Durumumuzu gözden geçirmemiz lazım.’
Apo’ya Ev hapsi yok
Abdullah Öcalan’ın cezasını evde çekmesine yönelik sözleri de değerlendiren Başbakan Erdoğan, ‘Yok öyle şey. Çekmesi gereken yer neresiyse orada çeker. Biz iktidarda olduğumuz sürece bu değişmez’ dedi.

 

 

CHP’den  ‘sansür’ iddiası
CHP, Diyarbakır’daki törene katılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun TRT tarafından sansürlendiğini iddia etti. Açıklamada, ‘TRT, canlı yayınladığı cenaze törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını sansürledi’ denildi. 4 kez tekrarlanan anonsta bakanlarla valinin adının tek tek sayıldığı, Kılıçdaroğlu’nun anılmadığı belirtildi. TRT Haber’den yapılan açıklamada ise Diyarbakır bürosu muhabirlerinin canlı yayın heyecanı ile Kılıçdaroğlu ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in isimlerini sehven unuttuğu kaydedildi. ‘Sansür söz konusu değildir’ denildi, tören başında Kılıçdaroğlu dahil tüm isimlerin sayıldığı belirtildi

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.